Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Higgyek, ne higgyek neki?...

Higgyek, ne higgyek neki? Totálisan a padlóra küldött ez a nyelvvizsga. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt az angol felsőfokú nyelvvizsgám,írásbeli és szóbeli rész egy napon.Előre leszögezem,nagyon komolyan veszem a dolgokat,van már két középfokú és egy felsőfokú nyelvvizsgám ezen kívül.

Rengeteget készültem,nyár eleje óta jártam különtanárhoz,aki meg is mondta,hogy csak a hallás utáni résztől félt,mert az nagyon brutális szokott lenni.

Tegnap lement az írásbeli,délután szóbeliztünk.Hárman voltunk bent,nem is hagytak mindenket eleget beszélni és ráadásul a akit pontozott,vele korábban volt egy nézeteltérésem is.

Az a plána,hogy tegnap este beszélgettem az egyik lánnyal,akivel együtt vizsgáztam,és mondta,hogy amikor jöttünk ki,akkor a pontozó tanár egyik papírján látott valamit:valamelyikünket szörnyen lepontoztak!A pontoknak még a felét sem kapta meg szerinte...

Én rettegek,hogy engem pontoztak le,mert úgy érzem,a másik két lány,akivel voltam,azért jobbak voltak.Főleg ő,akivel tegnap beszélgettem a neten.Bár szerinte meg én voltam legjobb...teljesen össze vagyok zavarodva!

Higgyek neki? Mert azt mondta,azt nem látta,kié volt az a szörnyen kevés pont.Előttünk pedig csak egy pár volt,akik meg (állítólag) jók voltak.

Nagyon félek...én komolyan beleőrülök,ha ez nem sikerül,mert nem mehetek el még egyszer.

Vajon tényleg az enyém lehetett???


2012. okt. 6. 16:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A hallás utánim se lett hű de rózsás az biztos...

De a másik lány azt mondta,hogy én nagyon határozott voltam és kijavítottam a hibáimat,meg szerinte én voltam a legjobban felkészült.

De én határozottan nem így érzem....

2012. okt. 6. 16:27
 2/13 anonim válasza:

Húú

Bár ez lenne a legnagyobb gondom:D

2012. okt. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
legkisebb :D
2012. okt. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Meg amibe még kapaszkodom,az az,hogy amikor anyával jöttünk ki,ugye a két tanár közül a másik (ő nem a pontozó volt,akivel a nézeteltérésem volt,hanem egy másik,de ő is pontoz elvileg) is jött kifelé.Akkor mondtam anyának,hogy ez mekkora beégés volt.Erre rámmosolygott és azt mondta,hogy nem volt az.

De nekem az abszolút nem mérvadó!

És bocsánat,ha hosszú lett...de már elegem van és ezt így senkinek sem merem elmondnai!

2012. okt. 6. 16:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! Megnyugtatni úgysem tudunk ugyanis nem voltunk ott, nem tudom mit vársz tőlünk. Mond el mindezt édesanyádnak, vagy valamelyik barátnődnek, aki hatni tud rád és megért vagy megvigasztal! Most gondolom azt szeretnéd, ha mindenki azt írná, hogy biztos te voltál a legjobb, meg hogy biztos fog sikerülni a nyelvvizsga. Miután nem tudhatjuk így nem mondhatjuk ezt neked!
2012. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Légyszíves valami normális választ,ha lehetne!

Ez neked szólt,első...

2012. okt. 6. 16:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Jézusom, igyál meg egy forrócsokit és aludj egyet mert ezzel a stresszeléssel szétcincálod magadat. Kit érdekel hogy a tiéd volt a legrosszabb ha utánna szívinfarktust kapsz...
2012. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne parázz már előre! Majd megtudod az eredményt. És miért ne mehetnél újra, ha nem sikerült?

Az életben meg a kutyát nem fogja érdekelni, hogy milyen nyelvvizsgád van. Több pluszpontot már úgyse kapsz érte. A tudásod meg úgyis megvan. Teljesen mindegy, hogy 67 vagy 73 százalékosra értékelték.

2012. okt. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nagyon félek...én komolyan beleőrülök,ha ez nem sikerül,mert nem mehetek el még egyszer."


Miért is nem mehetnél újra vizsgázni?

Milyen nyelvvizsga ez, ahol nem lehet újra menni?

(Vagy ha anyagi okokból nem tudsz menni, akkor az más...)

2012. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"a pontozó tanár egyik papírján látott valamit:valamelyikünket szörnyen lepontoztak!A pontoknak még a felét sem kapta meg szerinte.."

És ugyan mit látott az a csaj? 1 pillantást vetett egy lapra amiről azt se tudja kié-mié és már tudja is, hogy fele pontot se kapta meg az illető? Ez hülyeség!

A végleges pontozást közösen beszélik meg, és ez a 'te voltál a jobb' 'nem, te voltál a jobb' olyan gyerekes!

ha a hallás utánit elrontottad, és mondjuk nem lesz meg a 40% úgyis buktad az A részt és újratábla következik.

Ezen teljesen felesleges aggódnod és drámáznod, úgyse tudod a biztos eredményt megjósolni.

Inkább meséld el anyukádnak a történteket, ő majd egmondja a frankót!

2012. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!