Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz vagy olasz szerencsésebb...

Orosz vagy olasz szerencsésebb harmadik nyelvnek angol és német után?

Figyelt kérdés
Nehezen tudok dönteni, mert oroszt sokkal nehezebbnek gondolom, viszont nem tudom melyik a hasznosabb, ha nem akarok Olaszországba menni. Teljesen más a kettő kultúra is.

2012. okt. 7. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Én olaszos vagyok nagyon imádom de nekem igazából szórakozás.Hasznosságban az orosz a mérvadó: a gazdaság nyelve és a BRIC országok tagja . Ma már igazi kincs ha egy fiatal jól tud oroszul.
2012. okt. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az orosz nem sokkal nehezebb.. Szerintem egyértelműen azt válaszd, munka szempontjából mindenképp!
2012. okt. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

BRIC nekem kicsit fantazma, ki tudja mi lesz a távoli jövőben. Így portugál, hindu nyelv is értékesnek számít. Feltételezések 2050-2060-ra szólnak, addig hiába rendeznek konferenciákat.(akkorra a világkép is más lesz, gondoljunk az energia és sokféle válságra.)Valahol 7. hely körül van gazdaságilag Olaszország, a másik, hogy EU tag(munkavállalás és egyebek), közel van és könnyebb. Orosznál előny, hogy kuriózum, de nehezebb, de bárhol jól jöhet, míg az olasz csak Olaszországban és szomszédos részeken. Orosz homogén viszonylag, míg olasznál van 200 helyi változat. Vajon Eu-ban melyik a hasznosabb, magyarán mivel lehet többet keresni, legyen szó állásról vagy vállalkozásról, bármiről.

3 nyelvre lesz kapacitásom maximum, az tuti. Nem lehet többet ápolni, még magyarul sem megy sokszor. :)

2012. okt. 8. 00:17
 4/9 webnyelv ***** válasza:

Az olasz közelebbi rokona az angolnak és a németnek, így könnyebb lenne neked, ezért az olaszt ajánlom. Pl. az igeidők terén fel fogsz fedezni hasonlóságokat az angollal, kicsit a némettel is.

Az orosz is szép, de eléggé más a nyelvtana, az orosz gondolkodásmód, mint a nyugati nyelveké.

Hasznosság szempontjából nem tudom.

2012. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled. Mindkettő szép csak nem tudom melyik hasznosabb. Oroszok nem híresek nyelvtudásukról, olasznál előfordul, hogy angolul, németül ért. Nyaralás szempontjából is olasz, munka és gazgaság szempontjából meg nem tudom kiszámolni mikorra pipálja le Olaszországot. Egyenlőre szorosabbak a szálak az olaszokkal, több az import, export oda-vissza. Lehet, nem tanulok harmadikat, mert sohasem tudom eldönteni. Elkezdeni valamit nem szeretek, ha nem fejezem be. Orosz tananyagok borzalmasak, ez is szempont. Szerencsére ma már szorgalmon, nem pénzen múlik a nyelvtudás. Pont Európában nincs befolyása az orosznak, de olaszul sokan tudnak.
2012. okt. 8. 13:48
 6/9 anonim válasza:
angol után meglepően könnyű nekem az olasz! rengeteg szó , főleg igék hasonlítanak
2012. okt. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 webnyelv ***** válasza:

6. Úgy van, szókincsben is nyelvtanban is sok hasonlóságot lehet találni az angol és az olasz között. Angol után sokkal könnyebb az olasz, mint az orosz.

És, ha megtanulsz olaszul, akkor később esetleg, ha franciát, spanyolt akarnál tanulni, az is könnyebb lenne. Ennek nagyobb a valószínűsége szerintem, mint orosz után egy másik szláv nyelv tanulása.

Angol és német után nagyon tudom ajánlani az olaszt. Az orosznak a szókincse is teljesen más, kevés szó hasonlít az angolhoz.

2012. okt. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Természetes, hogy olasz után bármilyen újlatin könnyebb, ahogy orosz után bármilyen szláv. És az angol is tudom, hogy sok latin szót használ, még a magyar is talán több latin eredetű szót, mint szlávot. Azért tűnik könnyűnek az olasz, mert mintha a szavakat tudnám mihez kötni. De haszonszerzés céljából nem tudok dönteni, érzelmi alapon egál. 3 nyelvnél többet nem akarok, de azt jól.
2012. okt. 9. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Európában az olasz is hasznos nyelvnek mondható, elvégre is az EU negyedik legnagyobb gazdasága, s világszinten is a nyolcadik (bár egyre lejjebb fog csúszni).

Ettől függetlenül Olaszország egy fejlett, gazdag ország, viszonylag nagy külföldi befektetésekkel (főként Európa-szerte, így Magyarországon is), szerintem megéri olaszt tanulni. Ráadásul sokkal kevesebb energiabefektetéssel el tudsz belőle érni egy elfogadható szintet, mint oroszból.

2012. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!