Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az angol kortárs irodalmi...

Ha az angol kortárs irodalmi prózát erőfeszítések nélkül megértem, vagyok már B2 szinten? Olvasással meg tudok tanulni perfekt angolul?

Figyelt kérdés
kb 5-8 olyan szó van egy oldalon amit nem értek, de egy könyvet már végigolvastam és már olyan gyors vagyok mint magyarul

2012. okt. 8. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát alapvetően ez egy jó jel, de egyáltalán nem biztos jel:

Csak érted-e vagy ismered is és tudod konzekvensen használni a benne lévő nyelvtant? Tényleg érted vagy félreérted? Passzívan van meg csak vagy aktívan is a szókincs? Illetve olvasás az egy késség, ebből nem feltétlenül következik, hogy beszélni is tudsz jól vagy hogy hallott szöveget is megértesz, sőt egyáltalán ahogy már utaltam rá még az szövegalkotási késség se következik belőle. Én is megérték ilyen szinten szinte minden német szöveget, de esélyem sincs hasonló minőségűt összerakni, nem jutnak eszembe a szavak...passzív szókincsem van, de abból nagy.


Részlegesen válaszoltam már rá, de megismétlem magamat: Nem kizárt, hogy meg tudsz tanulni perfektül angolul (feltéve, hogy azért a kiejtés már valahonnan meg van, illetve lesz), de egyáltalán nem biztos, hogy meg is fogsz. Lehet, hogy még ól se fogsz tudni írni. Pl. az igeidők közti különbséget lehet, hogy megérted, de az is lehet, hogy valami teljesen más rendszer rajzolódik ki a fejedben róluk.


Illetve most azt mondod, hogy angol kortárs irodalmi próza, de az is sok mindent fedhett. Vannak nagyon jók, de olyanok is amelyekben lehet te is találnál hibákat.


Szóval igazából nagyon sokat nem lehet ebből megtudni. Magában ez egy jó jel, de nem szabályszerűen vonja maga után, hogy tökéletesen beszélsz angolul.

2012. okt. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen attól függ, hogy milyen szerzőtől olvasol. Nagyon nagy különbségek vannak.
2012. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!