Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Oxford angol könyve milyen...

Az Oxford angol könyve milyen szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]

Erről lenne szó.



2012. okt. 13. 18:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Vagy ennél jobb, amit otthoni tanulásra ajánlanátok??

Ezt ahogy lestem félig meddig elég jónak tűnik, persze így felületesen nézve nem tudom megállapítani.

Múltkor is vettem egy könyvet, amit ajánlottak, bele is néztem könyvesboltba. Tetszett is első ránézésre, és itthon látom, hogy semmire se jó. Nem magyaráz el semmit, hogy miért úgy van...csak oldjam meg a feladatokat.

Amúgy a Fit for Englishről van szó.

Nagyon bánom, hogy megvettem 2-3000ért.

Mivel az Oxford is 3000 körüli, ezért érdeklődnék, hogy ne kelljen pénzt kidobni az ablakon.

2012. okt. 13. 18:04
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

"Tetszett is első ránézésre, és itthon látom, hogy semmire se jó. Nem magyaráz el semmit, hogy miért úgy van...csak oldjam meg a feladatokat."


- Mert a nyelvtanulók nagy része meg van győződve arról, hogy a nyelvtant el kell jól magyarázni, pedig ez csak önámítás. Szerintem ezzel nem lehet megtanulni a nyelvet. (igaz, unalmas feladatok tömegével sem)


De persze egyén függő, ki hogy szeret nyelvtant tanulni. Én - mint aki angoltanárnak tanul - főképp rengeteg szöveg segítségével tudok tanulni, mert végeredményben ráérez az ember, nem megérti a nyelvtant. Mondhatni, egy szokás kialakítása.

Persze a ritkább szerkezeteket így nem nehezen tanulja meg az emebr (pl. future perfect cont.), de talán nem is véletlenül olyan ritkák.


Egyébként ha nagyon magyarázósra vágysz, akkor ajánlott Dohár Péter Kis angol nyelvtana, illetve nekem az English Grammar In Use jónak tűnik, csak az nem fog magyarul elmagyarázni semmi.

2012. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja, egyébként az említett könyvet nem ismerem, de ez főleg azért van, mert már régóta nem nézek rá magyarul írt nyelvkönyvekre.
2012. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Az English Grammar in Use az klasszikus (középfok körül):

[link]

/0521537622/ref=sr_1_2?s=books&ie=UTF8&qid=1350149509&sr=1-2&keywords=oxford+english+grammar


Essential Grammar in Use - kezdőknek

[link]


Advanced Grammar in Use - ez meg felsőfokú

[link]


Practical English Usage - ez is egy klasszikus

[link]


Grammar in Use Intermediate - ez is jó

[link]

2012. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Cambridge English Vocabulary in Use - ez meg egy 6 szintes sorozat a szókincsre.
2012. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Nekem meg van ez a könyv, ez az Oxford Angol Nyelvtan, és én imádok belőle tanulni. Mindent leír úgy, hogy értsem, és megoldókulcs is van hozzá, a feladatokhoz. Én csak ajánlani tudom, nagyon hasznos.


Ráadásul van egy ismerősöm, aki most angoltanár egy általános iskolában, és ő is ebből a könyvből tanult.

2012. okt. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Beszereztem, jó dagi egy könyv.:)

Remélem nekem is bejön.:)

2012. okt. 17. 13:37
 8/8 anonim válasza:
Én is ebből a könyvből készülök fel a középfokú nyelvvizsgámra és én nagyon szeretem ezt a könyvet :) A suliba is ezt használjuk.
2012. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!