Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segít nekem az angolban...

Valaki segít nekem az angolban? Belekeveredtem.

Figyelt kérdés

ugye van az already, yet, lately, stb. Tehát amik időre vonatkoznak. Azok a tárgy után állnak a mondatban - hisz a mondatsorrend így van: alany, állítmány, tárgy,( hely, mód )IDŐ? Valaki írna nekem egy példát?

pl. elmentél már aludni? Have you went to sleep already?

Vagy nem is értem...

Na és a yet? a jelentése: már, még. tagadóban még, állítóban már. De mindkettőnél a legvégére kerül?

Elmentél már fürödni? Have you had a bath yet?

Nem, még nem - No, no yet. ( ez így rossz szerintem)

Huh, kérem, valaki magyarázza el!


2009. aug. 6. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

nos lehet nem írok le mindent, de ami eszembe jutott:

mi úgy tanultuk, hogy az already állító mondatban, míg a yet tagadó és kérdő mondatban van.

Általában úgy tanítják, hogy ezek a present perfect igeidőben használatosak. Na felsőbb szinteken kiderül, hogy ez nem teljesen igaz. De suliban elmegy :)

A "Have you went to sleep already? " alapból rossz. have you GONE to sleep? mert perfect-ben az ige 3. alakját használjuk.

és a bathos mondatba nekem az already jobban hangzik, annak ellenére amit az elején írtam.

és a válasz rá: no, not yet.


hát nem tudom mit írjak még.

2009. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

A have+went nem létezik.

Ilyeneket kérdezhetsz:

1. Did you go to sleep already?

2. Are you already sleeping? stb.


A fürdéses példád már jó. A nem, még nem pedig úgy van angolul, hogy "No, not yet."

2009. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!