Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsga - alapfok...

Angol nyelvvizsga - alapfok vagy középfok? Magyarázat alul

Figyelt kérdés

Németből középfokú nyelvvizsgám van, angolt ugyan tanultam, de nem tudok belőle semmi kézzel foghatót felmutatni. Egy önéletrajzban "igazolnom" kell, hogy tényleg beszélek valamennyire angolul, érdemesebb középfokút letenni, vagy elég az alapfok? Az alapfok szerintem gond nélkül menne, mivel a mindennapokban is muszáj beszélnem a nyelvet, vagy akkor már egy kis rágyúrással inkább középfok? Elég hamar szükségem lenne rá, munkahelyváltás miatt, mit javasoltok? Vagy most alap, s ha időm lesz rá, felkészülök középre? Ti mit tennétek? Köszönöm.

28/N


2012. okt. 16. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát mivel az alapfok nem jó semmire ezért inkább a közép kis rágyúrással, de ha neked elfogadnák "igazolásként" az alapfokút, akkor azt könnyen meg lehet csinálni
2012. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam: a nyelvismerethez így csak a németet tudom felírni, az angolt nem, mivel abból semmilyen nyelvvizsgám nincs. Ezért gondoltam, hogy ha gyorsan meglesz az alapfokúm, akkor máris fel tudom tüntetni az angolt, csak azt nem tudom, komolyan veszi-e valaki az alapot. Enélkül viszont hogyan írjam fel? Ha erre van ötlet vagy bevált fondorlat, azt is szívesen fogadom :)
2012. okt. 16. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyire sürgős letenni a nyelvvizsgát? Mert az alapfokkal őszintén szólva azt igazolod kb, hogy be tudsz mutatkozni meg kérni egy KV-t. Vagyis én nem kifejezetten nevezném nyelvtudásnak. Rágyúrnék a középre inkább, őszintén szólva.
2012. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor viszont tényleg inkább közép, mert a kávékérésen azért jócskán túljutottam (telefonálok is angolul, ez gondolom meghaladja az alapfokot, de szóljatok, ha nem). Annyit még segítenétek, hogy hol tudom megnézni, mit kell tudni középfokra? Mert arra gondoltam, magam belevágok, s csak amikor már úgy érzem, menne, akkor mennék el pár órára tanárhoz, ellenőrzésként, hogy ő hogyan látja. Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek.
2012. okt. 17. 16:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Van nem egy remek felkészítő könyv a középfokra, szókincsügyileg az 1000 kérdés 1000 válasz témaköre bőségesen lefedi. Annyi a lényege, hogy értelmes, kerek, de egyszerű mondatokban tudj fogalmazni általános témáról, pl. család/sport/lakhelyed, ilyenek. A nyelvtant most fejből meg nem mondom, de attól függ melyik nyelvvizsgára mész, nyelvtanilag is képben kell kicsit lenni, hogy melyik igeidőt mikor, mire használjuk.
2012. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a középfokút, de addig is tüntesd fel az önéletrajzodban az alapfokú (később középfokú) angol nyelvtudást! A papírt nem is nagyon nézik, a lényeg, hogy tudj azon a szinten beszélni.
2012. okt. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ok, így teszek, köszönöm
2012. okt. 18. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!