Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolérettségi levélírás:...

Angolérettségi levélírás: milyen bekezdéseket írjak?

Figyelt kérdés

Az angoltanárom sosem mondta, de utánajártam és elméletileg az angol levelekben bekezdés helyett kihagynak egy sort, ezzel elkülönítve a szövegrészeket...

Mi a gyakorlásokban eddig mindig csak bekezdésekkel tagoltunk.

Holnap érettségizem és nem tudom melyiket alkalmazzam: a sorkihagyást vagy a sima bekezdést?

Szerintetek? Valaki, aki már érettségizett és van tapasztalata mit javasol?



2012. okt. 17. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem érettségiztem (holnap fogok :D), de voltam már 2 nyelvvizsgán, egyiken se hagytam ki sort, az összes angol fogalmazásomban bekezdéseket használok, még soha senki nem szólt érte, pedig elég jó tanárom van.

Érettségin meg olyan kevés hely van, szerintem ha kihagysz sorokat, nem fogsz kiférni, de te tudod, pontot nem hiszem hogy levonnak érte.

2012. okt. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát én most érettségiztem, de esküszöm már homályos, hogyan volt. De szerintem egy sort hagytam ki én. Az a baj, hogy nem is tudom hol van a füzetem, hogy meg tudjam nézni, hogy gyakoroltuk.

De szerintem nem ez a legfontosabb része, ha a többi minden más megy akkor ez a legkisebb, hogy bekezdést írsz vagy kihagysz egy sort.

Sok sikert!:)

2012. okt. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amint elküldtem, eszembe jutott, hogy megnézem a tavalyi érettségi javítókulcsát, hogy abban mit ír, és ennyit találtam: "A gondolati tagolás megfelelő, elkülönül a bevezetés és a befejezés. Bekezdéseket alkalmaz. " - ez is a hosszabb fogalmazásnál, sorkihagyásról nincs szó :)

Sok sikert holnapra! ;)

2012. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Azt hiszem, akkor maradok a bekezdésnél...

Az első hozzászólónak, pedig szintén sok sikert kívánok holnapra! :)

2012. okt. 17. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:
A sima bekezdés alatt mit értesz?
2012. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkét fajta írásmód megfelelő. A sorkihagyásos módszer inkább komolyabb művekben használatos, pl. tanulmányokban, vagy üzleti dolgokban. Persze a mezei embernek is jogában áll, hogy kihagyjon sorokat a nagyobb gondolati egyszégek között. Főleg abban az esetben, ha az egyes bekezdések túl hosszúak lennének.

Arra is lehet gondolni, hogy ha mondaná az ember a szöveget, akkor tartana-e néhény másodperces szünetet.

2012. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!