Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME nyelvvizsgán volt már...

BME nyelvvizsgán volt már valaki? Mik a tapasztalatok? Eredmények?

Figyelt kérdés
BME írásbeli nyelvvizsgát szeretnék tenni angol nyelvből. A szóbelim megvan, origós, de az írásbelivel már hónapok óta szenvedek. Azért erre esett a választásom, mert itt lehet szótárt használni és ez nagy segítség lenne nekem. 3X próbálkoztam a telc írásbelivel és sajnos nincsenek vele kapcsolatban túl jó tapasztalataim. Értelmes emberek válaszát várom.
2012. okt. 19. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nehéz. Háromszor voltam és egyszer se sikerült. Elmentem TELC-re és azonnal sikerült (89%) pedig az nemzetközileg is elfogadott.
2012. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szótárt csak a fordításhoz használhatod, tehát annyival nem jobb, ugye a fordítás egy nehéz dolog.


Nagyon nyelvtanos, rámegy a nyelvhelyességre és a tesztekre, érdemes azokat gyakorolni. Én ugyan jó néhány évvel ezelőtt voltam, és sikerült is elsőre, de alapvetően írásban vagyok erősebb, és ezért tettem le ezt. Utána elmentem TELC felsőfokra, némi rátanulással, és ott is meglett az írásbeli... Szóval ha egy szinttel könnyebb írásbelit szeretnél, akkor ne a BME-t válaszd, hanem valamelyik másik nemzetközileg elfogadottat :-)

2012. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Voltál origos írásbelin?

Ha ott sem ment akkor Bme-n sem fog. Ugyan úgy pontoznak. Tapasztalatból mondom, hogy nagyon kifinomultan kell tudni fordítani.

Telc meg.. én is 2x buktam.

Én azt tanácsolom, hogy ne félj az egynyelvűtől.

Papír miatt kell a vizsga vagy tudást is tükrözzön?

2012. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem voltam még origós írásbelin, de én azt hallottam, hogy bme-n nem pontoznak annyira szigorúan mint az origón és a nyelvtani teszt kivételével, a szövegértésnél, levélírásnál, és a fordításnál lehet szótárt használni.
2012. okt. 19. 21:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a nyelvvizsga a diplomához kell. Amúgy melyik a legkönnyebb írásbeli? Tudom, hogy a bme nyelvvizsga kétnyelvű, de a nyelvtani szabályok alkalmazásában biztos vagyok, és úgy látom, hogy a fordítást is be lehet gyakorolni akár pár hónap alatt
2012. okt. 19. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy most hogy van, anno nekünk kizárólag a fordításhoz engedték a szótárt, így magyar-angolt nem is vittem. Lehet, hogy most már máshogy van.


A másik, hogy nincs idő rá! Tehát a szótárazást nehogy úgy képzeld el, hogy minden második szót megnézel, hogy jelent. Mondjuk kinézed a 15-20 legismeretlenebb szót, ami nélkül abszolút érthetetlen a szöveg, aztán csókolom. Ha marad időd, akkor többet. Segítségnek tűnik de inkább csak hamis biztonságot ad...


A pontozás: a nyelvtani teszt elég szigorú, de a szövegalkotásnál is tudnak szemétkedni, legalábbis egyik barátnőmnél szépen vonogatták a pontot a nyelvhelyesség és a magyartalanság miatt.


Na mindegy, nem akarlak lebeszélni róla, inkább nézz még egy-két feladatsort, és ha tetszik, akkor próbáld még :-) sok sikert!

2012. okt. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást és a segítségeteket. Megnéztem a feladatokat és a fősulin van egy nagyon aranyos angoltanárom és mondta, hogy segít a felkészülésben.
2012. okt. 20. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!