Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A török nehéz nyelv? Mindenhol...

A török nehéz nyelv? Mindenhol csak azt hallom/olvasom, hogy egy magyarnak könnyű, mert éhány nyelvtani rész hasonló. De akkor, mivel a magyar nehéz, a török is nehéz? Mennyire?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

figy nem tudok sokat a törökről asszem annyit, hogy ragozó nyelv. na most egy ragozó nyelv már alapból nem lehet olyan egyszerű (azért a germán nyelvek a legegyszerűbbek, mert nem ragoznak hanem prepozíciókat használnak)


nézd meg wikipédián. törökül nem tanít meg de megismertet a nyelv szerkezetével, legalább kicsit átláthatod, az sem árt.


egyébként miért akarsz törökül tanulni? :)

2012. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TijuMK ***** válasza:
100%
Sokban hasonlít a magyarhoz mert ugyanúgy ragoz, jópár szó ugyanaz is, pl balta(balta), sapka(şapka),garázs(garaj), benzin, autóbusz(otobüs), taxi(taksi), kávé(kahve), szakáll(sakal).. Viszont elég nehéz beszélni mert a mondatok elég nyelvtörősek, legalábbis számomra. pl Tanıştığımıza memnum oldum. Ez azt jelenti h örülök hogy találkoztunk... tanulgatom a nyelvet pár hónapja de ha megvernek sem tudom kimondani :) Ha más beszél azt jobban megértem, bár nem segítenek azzal hogy általában hadarnak. Szerintem amúgy szép nyelv, kihívás jól elsajátítani.
2012. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 1.!

Az a helyzet, hogy nem tudom normálisan megindokolni. Van sok országból levelezőtársam, sok érdekes kultúrát megismertem, de mikor a török barátom leveleit olvasom, valahogy azt érzem, hogy nekem muszáj megtanulnom törökül. Nyugodtan nézhetsz (nézhettek) hülyének, de ennyi az egész, meg talán annyi, hogy szeretem a nyelveket, időm is van, megpróbálom, aztán majd meglátjuk.


Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

2012. okt. 22. 14:01
 4/6 TijuMK ***** válasza:
67%

Amúgy, van egy jó-kis honlap:

www.livemocha.com


itt lehet törököt (is) tanulni, mind kiejtést mind fogalmazást, és török anyanyelvűek segítenek kiértékelni a megoldott feladatokat. Szerintem hasznos, és készségesek az emberek.

2012. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 jefcsoss válasza:
100%
Én kicsit több, mint egy éve tanulom magamtól. Elején volt 1-2 dolog amit nehéznek gondoltam, de igazából ha megtanulod, rájösz, hogy mennyire logikus. Igeragozásban kivételek nincsenek, és nem nagyon kell magolgatni ezt a magánhangzóharmóniát sem, mivel magyarként érezni lehet, hogy mi passzol. Logikusabb nyelvvel még nem találkoztam. Szerintem annyira nem vész, mert nemek sincsenek, névelők sincsenek. Hajrá!
2012. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ami nehéz benne, az az alárendelő mondatszerkezet. Ezeket logikailag teljesen visszafelé építik fel.
2013. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!