Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középhaladó szinten állok,...

Középhaladó szinten állok, van reális esélyem arra, hogy jövő nyárra angol felsőfok körül legyek? Napi 4 órát tudnék a nyelvvel foglalkozni. Ja és, ha valaki valamilyen tematikát is tudna mondani, hogy hogy foglalkozzam az anyaggal azt megköszönném.

Figyelt kérdés
Most napi egy-két filmet nézek, hol az English Grammer in Use könyvbe nyelvtanozok, hol kreatív angolozok. Az a baj, hogy kapkodok ide-oda. Nekem valami tematikára lenne szükségem.
2012. okt. 21. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehetséges persze, szorgalomtól és nyelvérzéktől is függ, de megvalósítható.


Szerintem az angol nyelvtan nem nehéz, azt érdemes megtanulni először rendesen.

Utána vannak ilyen Oxford 6-os nehézségu könyvek, ezek 2500 szót használnak, tehát elég jó, érdemes ezeket olvasni. Fontos még, hogy aktívan tud használni írásban és szóban, ehhez beszélni kell és chatelni, felsőfokhoz már inkább anyanyelven beszélő emberekkel.


Egy középfokú nyelvvizsgához kb. 5000, egy felsőfokú nyelvvizsgához kb. 10-20 ezres szókincs kell csak viszonyításhoz képest. Nyelvtanban nem sok eltérés van, tényleg a szókincs inkább.


Szerintem a filmnézést hanyagold, legalább is az ilyen szlengel teli akciófilmeket és vígjátékokat, először még nem sokat tudsz tőle fejlődni.

Én például leszedtem a Castle 1. évadot angolul, ebben a sorozatban szinte folyamatosan beszélnek, kevés szlengel úgy hogy nagyon jó ilyen szempontból.

2012. okt. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A középről a felsőre már nem olyan nehéz az átmenet.

Azt javasolnám, hogy mindenképpen a nyelvtant nézzed át először, mert abban gyakorlatilag hibátlannak kell lennie. Például, ha a középfokú választásos teszteken 100%-ot érsz el.

A másik, hogy jó nagy szókincsnek kell lennie, és a szavakat helyesen is kell használni. Mivel a nyelvvizsgák részben az írásos nyelvre koncentrálnak, célszerű sokat olvasni: könyveket, újságot, Wikipediát.

Tematika lehet, ha témaköröket választasz magadnak és azokat tanulod meg és dolgozod fel.

Az is segíthet, ha angolul fogalmazásokat írsz egy-egy témában - viszont azt meg kellene mutatni egy tanárnak. Másrészt a beszédet is tanárral lehet gyakorolni, aki kijavít, javaslatokat tesz, stb.

2012. okt. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgát nem akarok tenni, arra nincs szükségem, csak beszélni akarom felsőfokú szinten.
2012. okt. 21. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!