Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Teszteket töltök ki, és van...

Teszteket töltök ki, és van egy kérdés, ami a következő: Who . To Budapest with this time yesterday?

Figyelt kérdés
4 válasz van, ebből kettő között gondolkoztam: a) were you travelling. D) was travelling. A könyv szerint a d) a jó, de nem értem, hogy miért, megmagyarázzátok?
2012. okt. 21. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lennék a magyarázatra.


Az a) változat úgy lenne jó, hogy:

- Who were you travelling with to Bp. this time yesterday?


Hanem a d)-ben nekem hiányzik valami a "with" mögül.

Szerény angoltudásom szerint az úgy lenne jó, hogy:

- Who was travelling to Bp. with his/her (akárki) this time yesterday?


Valaki tudja esetleg?


:)

2012. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

bocsika a könyv szerint az a) jó, szerintem meg a d.

De továbbra se tudom, hogy miért.

2012. okt. 21. 22:12
 3/7 anonim ***** válasza:

a. Who were you travelling with to Budapest this time yesterday?

b. Who was travelling with [me] to Budapest this time yesterday?

2012. okt. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért írtad be mindkettőt. A könyv szerint az első jó, a kérdésünk az volt, hogy miért az?! Ezzel nem sok mindenre válaszoltál, amit most írtál. Legalábbis én nem értem!
2012. okt. 22. 14:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel ott van a 'with', ezért az alany csak 'te' lehetsz. E/2 személyben viszont csak were-t használunk. Emiatt nem jó. A d, így lenne helyes: Who was travelling to Bp. this time yesterday? Így viszont teljesen más a mondat értelme, itt egy harmadik személy az alany és nincs with.
2012. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megpróbálom a másik oldalról megközelíteni a dolgot, mint a #3 és #/5. Az, hogy miért nem a d) jó, szerintem teljesen egyértelmű mindegyikünk magyarázatából: Ki utazott a ... és a "with" mögül hiányzik a kivel. Tehát csak így lenne jó:

Who was travelling to Bp. with you/with his mum/with her husband/etc.?

Mitől jó az a)?

Huh, nem is könnyű megmagyarázni, annyira nyilvánvaló. Ha csak annyi lenne, hogy "Who were you travelling with?", akkor azt választanád? Mert akkor jók vagyunk, csak megzavart a szórend.

Azt biztos tudod, hogy az elöljárószavakat a kérdésből sem hagyhatjuk le, és általában a kérdés végére illesztjük (és ez itt most pont nem az általában:(


I'm FROM Hungary. < Where are you FROM?

She's IN class 5/A. < What class is she IN?

He was travelling with his aunt. < Who was he travelling WITH?

Itt az alapmondat nyilván valami ilyesmi lenne:

I was travelling to Budapest with (my friend) this time yesterday.

Ugye a zárójelben levő szóra kérdeztünk rá, tehát az kimarad, de minden mást belepakoltunk a kérdésbe:

Who were you travelling to Budapest with this time yesterday?

(Nekem ezzel együtt furcsa ezen a helyen a WITH, de ha megerőszakolom magam, akkor el tudom fogadni.)


üdv

:)

2012. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó nagyon köszönöm, így értem, de ugye neked is furcsa ott. Nekem is, szerintem az kavart meg engem is.


Na, de köszike, így minden világos! :-)

2012. okt. 23. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!