Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó szóbeli középfokú angol...

Origó szóbeli középfokú angol nyelvvizsga hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy miről kell beszélni/beszélgetni, van-e kép elemzés. Dexamhoz le vannak írva, hogy milyen témák vannak (család, szabadidő) valaki tud ebben segíteni ??
2012. okt. 25. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én origón voltam 2-3 éve: nekem úgy volt,h először volt a magnós rész, az arról szólt,h egy embert megbüntettek, mert rossz helyen parkolt stb és ezzel kapcsolatban voltak kérdések amikre válaszolni kellett írásban, ennek pár nap alatt meg lett az eredménye, majd ezután volt a szóbeli beszélgetős része.

Ott először alapdolgokat kérdezgettek, tanulsz-e még, ha igen hol és mit, mi a hobbid, hova akarsz menni továbbtanulni, hol laksz meg ilyenek. Utána kellett húzni 2 képet, kiválasztani az egyiket, címet adni neki, elmondani,h miért pont azt választottad és a kép alapján jönnek elő a témák mint pl család, szabadidő. Nekem pl olyan képem volt amelyiket választottam,h egy apuka a kisgyerekével vmi bevásárlóközpontban sétált egy édességbolt mellett és akkor ebből a család téma jött elő, kérdezték h kivel lakok együtt, hol stb., a másik képen meg -amit nem választottam- volt vagy 3 zászló zászlórudakra felhúzva :D

Ezután meg kellett húzni egy szituációt és azt eljátszani/elbeszélni a vizsgáztatóval. Nekem az volt,h a vizsgáztató egy haverom, akivel már rég nem találkoztam, de a buszmegállóban véletlenül összefutunk, kérdezzem meg,h hogy mi újság vele, aztán ajánljak fel neki egy hétvégi kerti sütögetést a családdal :D És persze a vizsgáztató kifogásokat próbált találni,h ez miért nem jó ötlet pl. esni fog az eső, végül nemtom már h miben maradtunk :D

2012. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

bizottság előtt bemutatkozás képleírás párbeszéd ahogy már előttem mondták. a témák meg lehetnek teljesen különbözők, én pl szituációba azt húztam h nem tanultam órára s keressek kifogásokat hogy miért.

legjobban szerintem a 1000 questins 1000 answers-ből lehet felkészülni, ott van minden féle téma. sőt ajánlatos még a lakhelyedről tudni beszélni pár mondatot az is előjöhet vagy a kedvenc ételhez is szoktak néha szituációt adni.

2012. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segített, érdekes h még mindig emlékszel h mi volt én fél éve voltam írásbelizni de már fogalmam nincs mi volt benne...:).
2012. okt. 25. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez egy probléma,h az ilyen dolgokat megjegyzem, de sok igazán fontos dolgot meg nem tudok megjegyezni :D
2012. okt. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!