Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemen/főiskolán lehet két...

Egyetemen/főiskolán lehet két nyelvet tanulni? Vannak kezdő csoportok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem eltérő, nálunk kérelmezéssel lehet 2 nyelvet tanulni, de olyan h kezdő sztem sehol sincs, mert értelmetlen lenne,h teljesen nullán vagy nagyon alacsony szinten lévő hallgatóknak kezdő csoportot indítsanak
2012. okt. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem is lehet mást nyelvet tanulni csak amit középsuliban? :/
2012. okt. 28. 13:23
 3/13 anonim ***** válasza:
dehogynem lehet, csak én úgy tudom h ha nullán állsz akkor nem fogják neked elmagyarázni az igeidőket meg semmit, hanem úgy vannak vele h biztos azért vetted fel ezt az idegen nyelvet mert már tudod -nálunk legalább is így van, meg nálunk csak akkor veheted fel akármelyik nyelvet is ha van nyelvvizsgád vagy sikerül a szintfelmérőd
2012. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Te hova jársz?

Én erről a nyelvvizsgás dologról nem hallottam még :o

2012. okt. 28. 15:30
 5/13 anonim ***** válasza:
BGF, hát mondom nálunk úgy van hha van nyelvvizsgád akkor lekell adni h felvigyék a rendszerbe és mikor mintatanterv szerint fel kell venned a nyelvet akkor így leszel képes felvenni, ha nincs nyelvvizsgád akkor meg van egy szintfelmérő ahol bizonyos %-ot (nemtom mennyit,mert nekem volt/van nyelvvizsga) elkell érni és akkor engedélyezik a tárgyfelvételt, ha nem éred el akkor szopás van, majd jövőre
2012. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De hát ha van érettségim egyik nyelvből akkor azt se tudom alapból felvenni?
2012. okt. 28. 15:54
 7/13 anonim ***** válasza:
nálunk nem, mindenkinek van idegen nyelvből érettségije, mivel kötelező és ha felvesznek már nem nézik,h milyen eredménye lett az érettségidnek, és az érettségi nehézségi szintje sztem majdhogynem egyenlő a nullával; de sztem ez is iskolafüggő, van ahol így működik van ahol nem
2012. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mármint nem az érettségi nehézsége eltérő, hanem főiskolán/egyetemen az idegen nyelv tanulásának feltétele
2012. okt. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nekünk úgy van, hogy az "alap nyelveket", mint német, és angol fel lehet venni, ha akarod, és ha akarsz még egy nyelvet tanulni (én most spanyolt tanulok), akkor vannak kezdő, vagy nyelvvizsgára felkészítő csoportok is. Van, amelyik ingyenes, van amelyik egy fél évre 25.000 Ft. Ezeket mind pluszban, úgynevezett szabadon választható tárgyként lehet felvenni, és számonkérés is van belőlük.
2012. okt. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
BME: nálunk annyi nyelvet tanulsz amennyit akarsz, de lehet, hogy fizetned kell majd. Kapsz ingyen 8 nyelvi kreditet, a kiscsoportos kurzus 3 kredit egy félévre a nagy pedig 2. Úgy emlékszem valami 1200Ft egy kredit (annak aki államin van), szóval ha fizetni kell érte, akkor se sokat.
2012. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!