Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fontos! Az alábbiak közül...

Fontos! Az alábbiak közül melyikből lenne érdemes franciát tanulni?

Figyelt kérdés

Nyelvtanárnál. Elém rakott négy könyvet, és kérdezte hogy melyikből szeretnék. Nem tudom, mind a négy könyv jónak tűnik.

- France-Euro-Express 1 Nouveau

- Essentiel et Plus 1

- Grammaire Progressive du Francais Niveau Débutant 2e Édition

- Grammaire point ado A1


2012. okt. 29. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A 3. tudomásom szerint csak nyelvtant gyakoroltat.


Ezek közül én a FEE-t használnám.

Illetve a Vida Enikő Allons-y c. könyvét (ez tele van szöveggel, szókinccsel és nyelvtani gyakorlatokkal is!) ajánlanám.

Az csak egy dolog, hogy esetleg a tanárnak az nincs meg. Bővítse a készletét! Nézz bele ebben a könyvbe is szerintem.

2012. okt. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, a GPF valóban egy nyelvtankönyv, azt esetleges gyakorlásra ajánlotta. Nézegettem, és a Grammaire point ado A1 egy kicsit gyerekes, a FEE az szerintem tényleg jó, de visszataszítóak, rettenetes ábrák vannak benne. Gratulálok a rajzolóknak... Mit szólsz az Essentiel-hez?
2012. okt. 29. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismét az első vagyok.

Melyik korosztályba tartozol? Mert ugye ettől is függ, hogy milyen/melyik könyvből tudsz esetleg tanulni.

2012. okt. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az Essentielt nem ismerem.


Én a Vida Enikő Allons-y I. részből kezdek tanulni novembertől, itthon. Már voltam egy tanfolyamon, és gondoltam, belevágok egyedül.


Ismét az első vagyok, csak a korábbi üzenetemet hamarabb elküldtem. :)

2012. okt. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Általános iskola, 8. osztály
2012. okt. 29. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor mégiscsak a FEE lenne jó. Még gimnáziumban is tanítanak abból.

Az Allons-y az már inkább felnőtteknek van a nagy szókincs és elrendezéséből láthatóan. :)

2012. okt. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De az első kötet rajzai olyan rondák xd [link]

Kár, hogy nem ismered az Essentiel et Plust :( xD

2012. okt. 30. 09:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Uh, ez az újabb kiadás tényleg gázabb - a rajzokat tekintve!!! Pffff


Akkor nézz bele a Vida Enikő könyvébe, a szókincset lehet szűkíteni ugye, a nyelvtant pedig magyarázza el a tanár. Így lehet, tényleg jobb lenne az, ha neked ennyire számít a rajz. Bár lehet, ha este néztem volna meg a linket, nem tudtam volna békésen aludni a rémálmok miatt! :D

2012. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!