Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen orosz nyelvtankönyvek...

Milyen orosz nyelvtankönyvek vannak magyarul? Melyikből érdemes tanulni? És hol lehet megvásárolni vagy interneten megrendelni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsőzör nem a klasszikus értelemben nyelvkönyvet ajánlok, hanem egy olyan, átfogó nyelvtani áttekintést, amit nagyon jónak és hasznosnak találtam:

[link]

(Gondolom olcsóbban is meg lehet találni esetleg egy régebbi kiadást.) A feladatok eszméletlen mód nehezek szerintem (másfél éve tanulok oroszul), de a nyelvtan az első betűtől az utolsóig le van írva benne. Természetesen, nem mondom még véletlen sem, hogy ezzel kezdj, hanem amikor majd megvannak az alapok, szerintem megéri majd gyakran forgatni.


Suara Róbert — Szabó Lajos: Orosz nyelvkönyv 1

Na ez viszont egy remek kiadvány, rendes nyelvtankönyv ezúttal. Ha rátalálsz, csapj le rá. Nyilván egy-két helyen idejétmúlt (elvégre többek közt nem hívjuk az embereket elvtársnak a mai világban; illetve, bár nem árt az átfogó tudás, de talán nem a mezőgazdasági szavak a legfontosabb tudnivalók már), hiszen nagyon régi könyv, de a nyelvtan és az alapok nagyon szépen le vannak írva. Mi több, a betűket is értelmesen gyakoroltatja.


Egy könyv amitől viszont óva intelek, az a Шаг за шагом (Šag za šagom, Sag za sagom, vagy bárhogy is legyen szokás átírni). Ahogy emlékszem (nem mondhatnám hogy sokat forgattam volna virtuálisan), kb addig jutnál el vele a végén, hogy hogyan kell kifejezni a "menni" igét, és annak is csak kb az egy... őh, századrészét. Emellett a munkafüzete jóformán csak a betűk gyakorlásából áll, miközben a könyv X oldala alatt tanulsz vagy 200 szót és röhejesen kevés nyelvtant.


( [link]

Innen egyébként lehet szemezgetni, de psszt.:))

2011. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia~ A Sag Za Sagom télleg jó könyv, most középiskolás vagyok és mi is abból tanuljuk az oroszt.:)
2011. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem jó. a munkafüzet tanár nélkül elvégezhetetlen, a könyvben dedós feladatok vannak. én a mf-ben néhány kifejezést le akartam fordítani amikor írtam a házit de egyáltalán nem sikerült. teljesen más jött ki.

a kljucs sokkal jobb!

2011. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!