Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most kezdtem el japánul...

Most kezdtem el japánul tanulni, ismertek olyan könyvet, weboldalt, ami hasznos lenne számomra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ismertek olyan weboldalt, ami megkönnyíti vagy segíti az önálló tanulást? Esetleg tudnátok ajánlani ilyen könyvet? Tippek, módszerek a japán nyelvhez? Egyszóval bármilyen jó tanács, ötlet jól jönne. Előre is köszönöm.

2012. nov. 5. 01:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Dekiru 1 és Dekiru 2

6500 ft mindkét része a könyvnek. Drága, de megéri.

2012. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően én angol forrásokat használok, nem tudom vagy-e te olyan szinten angolból, hogy ezeket is kényelmes alkalmazni tudod. (Illetve akarod-e egyáltalán)

Ha érdekelnek, akkor szívesen leírom őket.


Tanácsként tudom mondani, hogy minnél előbb legalább a hiragana-t tanuld meg, sok helyen előjön. (szótárok is sokszor olvasatott csak kana-ban adják meg, román átírást igazából max gépelésnél használnak japánok)


Ha kanjikat tanulsz, akkor érdemes figyelni a gyökökre (radical), nem érdemes olvasatokat tanulni, inkább szavakat. Pl. 目-nál ne moku-t tanuld meg, hanem mondjuk 科目 (kamoku)-t.


Nem ajánlom, hogy előbb az udvarias (desu/masu) alakot tanuld meg. Sok anyag ezzel kezdi, de sokkal hasznosabb a közvetlen alakra építeni, hisz mégiscsak az a valódi alapja. (Persze végülis mindegy, de szerintem logikusabb így)


Max. annyit tudok mondani, hogy sokszor érdemes megnézni a szavak/nyelvtani formák alakjaiknak szószerinti jelentését. Vagy legalábbis nekem szokott ez segíteni abban, hogy megjegyezzem őket, de ez személyfüggő.

2012. nov. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!