Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol íráskészség: levelet...

Angol íráskészség: levelet kell írnom, de nem értek valamit a feladatban (? )

Figyelt kérdés

Szóval az a lényeg, hogy van egy hirdetés Disney Landről, és arról kell írnom egy barátomnak meggyőzés céljából, hogy

- miért lenne jó elmenni együtt

- what the costs would be (travelling, accomodation, entance fees etc.)

- how the two of you could raise the necessary money (honnan kerítek elő pénzt? Tényleg ezt jelenti? Csak mert fura nekem ez a pénzközpontú téma.)

- what further information you need


Na szóval a második és a negyedik pontot nem értem, az elsőre csak tippem van, de az nem elég (talán hogy mi mennyibe kerül, de azt meg hogy fogalmazom bele egy 150 szavas levélbe?), a negyedikről meg azt nem értem, milyen infókra lenne nekem szükségem, mire gondol a feladat? Igazából azt se értem, mi az, hogy honnan kerítek elő rá pénzt, már ha jól fordítottam.

Köszi, ha segítesz, nincs sajnos tanárom.


2012. nov. 7. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

kreatívan

nyertél 2 ingyenjegyet egy csokipapírral, és minden költségedet ők állják...

2012. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De az nem jó, mert a feladat nem említ ilyesmit, és erre az is enged következtetni, hogy én kell kitaláljam, honnan kerítek elő pénzt. Persze nem ez okoz nehézséget, ,,csak" nem értem azokat a pontokat, amiket angolul írtam. Főleg a negyediket...
2012. nov. 7. 14:41
 3/18 anonim ***** válasza:

2. Milyen költségek merülhetnek fel (utazás, szállás, belépőjegy),

3. honnan kerítitek elő a zsét,

4. ami további infóra szükséged van a havertól, tehát pl mikor ér rá, mennyi időt akar ott tölteni, milyen igényei vannak a szállást tekintve, akar-e hozni még valakit, stb.

2012. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Áháá, lehet, hogy erre gondoltak, köszi. Úgy tűnik, túl énközpontú vagyok ahhoz, hogy kikérjem a véleményét szegény havernak. Köszi. :)
2012. nov. 7. 14:54
 5/18 anonim ***** válasza:
a negyedik kérdésnél sztem úgy kéne értelmezni, hogy nekik kettőjüknek milyen további infóra van szükségük. pl szobaszín hupikék vagy bugyirózsa? baldachinos ágy vs emeletes ágy?
2012. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sok ilyen feladat van, amikor meg kell szervezned valamit, és általában az utolsó pont, hogy "és ami infóra még szükséged van a megoldáshoz."
2012. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ühüm, hát a szállást letudtam annyival, hogy ingyen fogunk megszállni egy rokonomnál, úgyhogy csak a travellinget kell fizetni, de azt majd én állom, szóval tök rendes vagyok.
2012. nov. 7. 15:14
 8/18 anonim ***** válasza:
De a belépőt igazán megvehetné magának. :D
2012. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
és egy hamburgeres kólára is meghívhatna a mekdonaldszban
2012. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
He should ask you to have a snack in a mekdonaldsz. :D
2012. nov. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!