Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szintű érettségi,...

Angol emelt szintű érettségi, fél év alatt - lehetséges?

Figyelt kérdés

Elég erős középszintű a tudásom, most vagyok 12-es, tavaly év végén megcsináltam a középszintű angol érettségit előrehozottan, mert akkor még úgy voltam vele, hogy a továbbtanulásnál nem lesz szükségem nyelvre és egyel kevesebb tantárgy legyen majd a tényleges érettségi idején.

Az akkor 92%-os lett.

Most azonban egy olyan szak tetszett meg, ahol nagyon magas a ponthatár így arra gondoltam, megpróbálkozom egy emelt érettségivel a plusz 40 pontért.

Olyanoktól kérdezném, akik már emelteztek, hogy májusig fel lehet-e hozni a tudásom olyanra, ami egy sikeres emelt érettségihez kell? Miből és hogyan érdemes tanulni?

Köszi a válaszokat!



2012. nov. 13. 14:00
 1/3 sippara ***** válasza:

Le fognak pontozni, de akkor is azt mondom, hogy az emelt szintű angol érettségi egy középfokú nyelvvizsga szintjét sem üti meg.

Letölthető az előző érettségik anyaga, nézd át és nevess :)

2012. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 English ***** válasza:
100%

Elég jó eredményt értél el középszintűn. Ha nem estél ki az angolból és nem sokat felejtettél, nagy esélyed van rá, hogy jó eredményt érjél el az emelt szintűn. Addig is csináld meg az eddigi emelt szintű érettségi feladatsorokat, az rengeteget fog segíteni, illetve B2-es, kifejezetten érettségire felkészítő könyvekből gyakorolj (pl. Magyarics Péter- Angol feladatsorok, emelt szint). Én most emelteztem ősszel és elég jól sikerült, bőven megvan az 5-ös:) Az előző hozzászólónak csak azt tudom mondani, hogy a nyevvizsgát és az emelt érettségit össze nem lehet hasonlítani, teljesen mások a feladattípusok, de az tény, hogy az emelt érettségi már egyáltalán nem középszintű nyelvtudást igényel. Valahol a közép- és felsőfokú nyelvvizsga között van.

Sok sikert az érettségihez!

2012. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az emelt érettségi plusz ötven pont nem???????
2012. nov. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!