Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú angol nyelvvizsga...

Középfokú angol nyelvvizsga és emeltszintű érettségi lehetséges? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Két éve érettségiztem középszinten. Most kezdtem el gondolkodni a továbbtanuláson. Ha belehúznék az angol nyelvtanulásba és megcsinálnék egy középfokú nyelvvizsgát, utána le lehet tenni egy emeltszintű (szintemelő érettségi) érettségit szintén angolból? És azért ugyanúgy jár többletpont? (Mármint külön-külön is? ) Vagy a kettő kizárja egymást?

Próbáltam utána nézni de csak külön-külön találtam róluk leírást így erre az ötletre még nem találtam választ.


2010. júl. 13. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az egyikre jár...

Ha olyan helyre mész, ahol felvételi tárgy az angol, akkor 40 pont (az emelt miatt), ha olyan helyre mész, ahol nem felvételi tárgy, ott 35 (a nyelvvizsga miatt).

De ez totál felesleges amúgy is. Ha emelt szintűt csinálsz, és megírod 60% fölé, akkor alapból kapsz érte nyelvvizsgát. De pontot akkor is csak az egyikre kapsz.

2010. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
de ha emelt szintű érettségit teszel, akkor "kapsz" hozzá egy középfokú nyelvvizsgát
2010. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jaj értem!:-) Kicsit kijöttem már ezekből. :-) Köszi szépen a válaszokat! :D
2010. júl. 13. 12:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, hogy 60% feletti emelt szintre kapsz egy középfokú nyelvvizsgát, de számolj utána, hogy járnál jobban. Nem tudom, hogy állsz angolból, de ha a középszintűd mondjuk 90%, hozzá a nyelvvizsga 35 pont, az 125 pont. Ha teszel egy emeltet 75%-ra (lehet tudnád jobban is) ahhoz plusz 40 pont az 115 pont és nem mindegy, hogy 10 ponttal több vagy kevesebb.
2010. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazad van. Nagyon okos és gyakorlatias vagy, hogy ezt így kiszámoltad, köszi szépen! (Bennem fel sem merült ezt így átszámolni. :-) )
2010. júl. 13. 13:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit:) És köszi:)
2010. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. A pontok az egyik szempont. De! Mivel már nincs tanulói jogviszonya az érettségiért is 20.000 Ft körül kell fizetnie és a legolcsóbb nyelvvizsga is 20-25.000 Ft körül mozog. Ezt is figyelembe kell venni. Én az emelt érettségire szavazok.
2010. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg jól kiszámítottátok, de jövőre már csak 28 pontot ér a középfokú nyelvvizsga!
2010. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!