Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire valós ez a szabály a...

Mennyire valós ez a szabály a német főnevek neméről (der, die, das)? Adhatok rá?

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 20. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen szabály és sokat segíthet.


Annyira titkosnak viszont nem mondanám. Minden épkézláb németkönyvben benne van.

2012. nov. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most kezdem a németet. Ezt a titkost nem én találtam ki. :P Köszi! :)
2012. nov. 20. 23:32
 3/6 webnyelv ***** válasza:

Az 1. szabály teljesen igaz. A 2.-ról nem hallottam még így, de attól még igaz lehet, bár csak két példát hoz, ez nudli, legalább 10 példát hozhatott volna.

Az is igaz, hogy sok -t végű főnév nőnemű, de kivételek is vannak. A -d végűekről nem hallottam még, és az az egy kis példa nem túl nagy bizonyíték. :D


Hasznos szabály még, hogy nőneműek a -heit, -keit, -schaft, -ung, -tät, -ion végűek.


Van még sok más szabály is, ami alapján meg lehet állapítani ill. vissza lehet vezetni sok német főnév nemét és vannak weboldalak is, ahol ezek le vannak írva, párszor már linkeltem itt.

2012. nov. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ÉN még nem láttam, új vagyok itt. Nem tudnál nekem ilyen linket adni? :)
2012. nov. 21. 09:43
 5/6 webnyelv ***** válasza:

Oké, de ha most kezdted a németet, talán nem muszáj egyből erre vetned rá magad.


A saját oldalamról két link ezzel kapcsolatban:

A német főnév neme:

[link]


Mi lehet az oka, hogy egy német főnév milyen nemű?

[link]


Wikipédia:

[link]


Amit elsőre érdemes lehet megjegyezni, hogy a napok, hónapok, évszakok mind hímneműek: der Montag, der Dienstag, der Januar, der Juni, der Herbst, der Winter


Továbbá, ha tanulsz/tanultál olaszt, franciát vagy spanyolt, ki lehet gyűjteni azokat a szavakat, amiknek a neme megegyezik ott és a németben. Természetesen nem egyezik meg mind, de sokat lehet találni, és ez segíti a megjegyzésüket is! Pl. der Park, der Ozean - ezek az újlatin nyelvekben is hímneműek (olasz: parco, oceano)

2012. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :))
2012. nov. 21. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!