Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon szeretem a németet, de...

Nagyon szeretem a németet, de nem ragad meg a fejemben szinte semmi mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Szerintem szép nyelv, van is motivációm leülni tanulni. Egy órát ülök a szavak fölött amik a leckéhez tartoznak, de mintha semmivel se tudnék többet. A nemeket még csak-csak sikerül megtanulni, de pl a többes szám, vagy, ha gyenge főnév van akkor elfelejtem, nekem túl sok így. Amikor megpróbálom magam németül kifejezni, fejben úgy egy fél perc, mire összerakok egy épkézláb mondatot, azt se helyesen. Angolt sose kellett tanulnom, középfokú nyelvvizsgám is van belőle.
2012. nov. 27. 18:19
 1/2 anonim válasza:

Mondjuk attól függ, hogy milyen szinten vagy, de hallgatással rengeteget fel tudsz szedni. Hallgass podcastokat, hanganyagokat. podclub.ch vagy van még ezernyi más oldal, rengeteget segít, közben tehetsz-vehetsz, de azért figyelgess oda. :)

ANKI - szókártya program, segít a szavak észbentartásában

Pimsleur - van német verzióban is ha tudsz angolul valamennyit akkor az alapokat 100 x 30 percben megtanítja, itt is hallgatni kell :)

2012. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
nézz sokat tévét németül, esetleg filmeket felirattal, olvass német honlapokat.
2012. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!