Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha mondjuk elolvasok egy...

Ha mondjuk elolvasok egy angol könyvet akkor azzal sokat tudok tanulni vele?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy mondjuk elolvasom angolul a harry potter egyik részét, mert az kapható a boltban, Robin Cook könyv nem nagyon. Szeretnék egy kicsit a suli mellett angol tanulni, mert úgy érzem hogy amit a suliban tanulunk semmit sem ér (mármint nálam). Az összes nyelvtan részt keverem kavarom és ez így nem jó. Valakinek van tapasztalata ilyesmi téren?
2009. aug. 17. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

nehezen fog menni egy irodalmi mű, elmegy tőle hamar a kedved.

Javaslom inkább, h a Libriben (biztos máshol is) lehet kapni rengeteg különböző szintű kis könyveket (füzetek) amelyek kifelyezetten nyelvtanulóknak szól és van hozzá cd is. Nekem a Macmillan Readers, és az Oxford Bookworms nagyon bejött, főleg az utóbbi!

2009. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nézd meg angolul a régi gyerekkori kedvenc rajzfilmedet vagy filmedet! Az a hallás utáni készséget is fejleszti, nemcsak az olvasottat + sokkal jobban szórakoztat.
2009. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja ja..Nezzel angol nyelvu filmeket eredeti hanggal. En is ugy tanultam meg. Egy napot nem jartam iskolaba.
2009. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy 18 nyelvet beszélő szinkron tolmács javasolta a könyvében:Megtanulni a legfontosabb nyelvtani szabályokat

(olvasott betűk,szavak kiejtése,ragozás stb.)élőbeszédet hallgatni,venni egy napilapot,és a cikkeket szótár segítségével lefordítani.A szószerint lefordított mondatot értelmezni.A szószerinti fordítás nem mindig érthető.Szerinte egy újságban minden ,a hétköznapi életben használatos szó és kifejezés benne van.Ő már csak tudja,ha 18 nyelven beszél.

2009. aug. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor kezdem könnyebbel:) A nyelvtankönyvekből nem tudok tanulni, mert mindegyik nagyon száraz, kedvem nincs úgy tanulni. Ezért akartam úgy tanulni ami érdekel is
2009. aug. 17. 23:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is, a nyelvtan legyen az alapod, azt jól meg kell tanulni!! Utána már tudod alkalmazni is, és könnyebben megy a feliratos filmek nézése, angol nyelvű dalszövegek tanulása, olvasás is! Amikor készültem a középfokú angol nyelvvizsgára, a tanárnőm azt javasolta, h vásároljam meg az angol Kisokos nyelvtani összefoglaló kis könyvet, ebben benne vannak a Kiejtés és írástól kezdődően a Melléknévi és határozói igenévig sok jó dolog(pl: igeidők, segédigék stb), és összesen 78 oldalas a picurka könyvecske:)


Sok sikert az angol tanuláshoz:)

2009. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:)köszi. A nyelvtan tanulással az a baj, hogy magamtól nem tudom megtanulni mert már vagy kb 8 éve tanulom a suliba de már annyira összekavartak hogy ilyen egyszerű dolgokat nemértek mint pl. do használata. MOndjuk mindneki azt mondja hogy elsőnek nem a nyelvtan kell mengtanulni, mert végülis egy gyerek is elsőnek besélni tanul meg, majd 1 osztályban írni olvasni. szóval nemtóm
2009. aug. 18. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is az Oxford-os könyveket ajánlanám amiket az első hozzászóló, mert nekem is nagyon hamar elment a kedvem ahogy elkezdtem olvasni egy irodalmibb könyvet, mert rengeteg ismeretlen szó volt benne, és nekem az nem olvasás volt, hanem szótárazás.. Pedig nem vagyok már kezdő :)
2009. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most van egy oxford bookworms könyvem. A címe The Lottery Winner. Ezt úgy olvassam, hogy közben föléírjam magyarul? vagy csak a szavakat? Vagy hogyan tanulhatnék belőe a legtbbet? szerintetek?
2009. aug. 19. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!