Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a spanyol nehéz...

Szerintetek a spanyol nehéz nyelv? Ha mondjuk heti 2 alkalommal (magántanárral) tanulnám mennyi idő alatt érném el azt, hogy tudjak társalgási szinten beszélni?

Figyelt kérdés
Már tudok angolul, illetve nagyjából franciául is ez segítene benne vagy nincs közük a hozzá.
2012. dec. 4. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A spanyol nem egy könnyű nyelv (hiába állítják sokan az ellenkezőjét). A nyelvtana eléggé összetett, a főneveknek nemük van, az igéket ragozzák ...stb.

De nagyon klassz nyelv, szóval kár kihagyni! Én is tervezem, hogy megtanulom.

Az, hogy mennyi idő alatt sajátítod el sok mindentől függ.

A legfontosabb a kellő motiváció (szerintem ez nálad megvan) és a jó nyelvérzék. Egy év szerintem mindenképpen szükséges ahhoz, hogy társalgási szinten beszélhesd!


Talán az egyik legnehezebb feladat egy idegen nyelv tanulása során az, hogy úgy sajátítsuk el a nyelvet, hogy az élőbeszéd megértése se jelentsen problémát. Ehhez pedig sok gyakorlás kell és persze anyanyelvi környezet sem árt.

Sok szerencsét a tanuláshoz! :-)

2012. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet egy nyelvre egyértelműen kijelenteni azt,hogy könnyű vagy nehéz.Abból a szempontból könnyebb,mint a többi latin nyelv,hogy kevesebb finomság van benne.Valóban,az igéket ragozzák,és a hangsúlyozást is nagyon meg kell tanulni,hogy egyáltalán megértsék,amit mondasz.Én a spanyol előtt elég jól beszéltem már angolul,ami segített,mert sok görög eredetű szó van mindkét nyelvben,ami nagyon hasonlóan hangzik,így mikor tanultam egy ilyen szót,csak fel kellett idéznem magamban,hogy mondják angolul,és eszembe jutott a spanyol is.A francia is biztosan segítség,hiszen at újlatin nyelveknek hasonló a nyelvtana.Hogy mennyi idő alatt érnéd el a társalgási szintet,az attól függ,mennyire leszel szorgalmas,mennyire "szeretsz bele" a nyelvbe.
2012. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket:) franciában is van külön ragjuk van az igèknek ès úgy gondolom elèg szorgalmasan tanuom öket úgy hogy ezzel nem lesz baj:) ès nagyon megszeretnèk tanulni spanyolul úgy hogy semmi akadály:)
2013. jan. 19. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!