Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Micsoda angolban a Dick név...

Micsoda angolban a Dick név amikor az egy "dick"?

Figyelt kérdés

Van e kiejtésbeli külömbség a D és d között?


Valami i vagy 1 hang??



2012. dec. 14. 10:09
 1/9 anonim válasza:
100%
Nem tudom, milyen hangra gondolsz, de a dick-et használják "p ö c s" értelemben is.
2012. dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Csak így írva engedte át a trágárságszűrő. :)
2012. dec. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy ejtik.
2012. dec. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Dick név a Richard becézése, és nem sértés vagy káromkodás.

Vannak olyan keresztnevek, amiknek a becenév változatnál eltérő a szótő. Például a Robertnél a Bob, Rob, Hob, Dob, Nob; James - Jim; William - Bill; Richard - Dick, Hick, Rick; Mary - Molly, Polly; Margaret - Meg, Peg. Ezek közül sok önálló keresztnévként is megjelent és használják.

[link]


A dick pedig egy szinonima a péniszre.


Ugyanúgy ejted ki őket, legfeljebb a hangsúly más a szövegkörnyezetben.


Hogy miért? Folyamatosan változik a nyelv, és lehet hogy egy mostani kifejezésnek régen más értelme is volt. Mint nálunk a 'csillag' régi neve 'húgy' volt, most pedig ez a 'vizelet' elnevezése.

2012. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem ejtik ugyanúgy az egyik valami mély I a másik magas szélesszájú i vagy valami olyasmi a Richardot köszönöm ezt nem tudtam, egyébként ezt angolórán mindig megkérdezik a nebulók...
2012. dec. 14. 10:44
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Kis piros ikon - klikk.

2012. dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fülemre nem mernék támaszkodni, mert tapasztalatból tudom, hogy nem mindenki ugyanazt hallja, hanem a kiejtési szótár nem tesz különbséget a két "i" közt -- s ami azt illeti, nem is értem, miért kellene, 'iszen ugyanaz a szó, csak az egyik kis, a másik nagy kezdőbetűs. Amit Te írsz, kedves kérdező, olyan, mintha a másként ejtenénk a Katicát és a katicát. :)
2012. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Dick mint név, és a dick mint pénisz szó kiejtésben alapvetően nem különbözik, ugyanazok a hangok vannak bennük, ha csak önmagukban, elszigetelve nézzük a szavakat. A kis/nagybetű helyesírási kérdés, nem kiejtési.


Ha viszont mondatban használják a két szót, akkor más lehet a hanglejtés (mondat/szódallam), a dicknél, mint a Dick-nél.


Még különbség, hogy a "dick"-et nem használják magában és alany helyett, tipikusan egy másik alany is megelőzi a mondatban. Ezzel szemben a Dick az alany helyén van, tehát a szórend is egyértelműsít. Anyanyelvi angol nyelvű ember nagyon jól fogja tudni, hogy épp melyiket emlegetik.


Nálunk is van ilyen, Dezső, és dezső (mint becézett pénisz), még sincs kavar belőle, hogy melyik szerepelt egy adott mondatban, valami mindig eldönti szóban is, mikor a helyesírás nem mutathatja.

2012. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nahát, a mondatrészek angolul nekem még nehezebbek mint a kiejtés: ilyen tárgy, olyan tárgy, alany, határozó stb fene tudja melyik micsoda...
2012. dec. 14. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!