Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németről magyarra kéne lefordí...

Németről magyarra kéne lefordítani az alábbi szöveget de én inkább angolos vagyok így nem nagyon megy. Esetleg valaki gyorsan lefordítaná?

Figyelt kérdés

Liebe Petra


seit einiger Zeit geht es mir nicht besonders gut. Ich weib auch nicht genau, was los ist. Ich bin so nervos, schlafe in der Nacht wenig,morgens,wenn ich aufstehe,bin ich schon mude. Ich sehe alles schwarz. Die Arbeit macht mir keinen Spab mehr.


Die Folge dieser Stress-Situation ist, dass ich angefangen habe zu rauchen,eine Schachtel am Tag! Im Buro kann ich mich gar nicht konzentrieren, ich bin so zerstreut...


Und mit meinen Freund Andreas verstehe ich mich auch nicht mehr so gut. Nach Feierabend treffe ich mich selten mit ihm. Ich gehe auch nicht mehr so regelmabig ins Fitnessstudio, ich habe einfach keine Lust...


Stattdessen gehe ich in die Kneipe, sitze den ganzen Abend allein da, trinke 3-4 Bier und denke uber den Sinn des Lebens nach.


Inzwischen ist mir auch der Appetit mvergangen. Du weibt, ich war eine Feinschmeckerin, habe gern (manchmal ein bisschen zu viel) gegessen...


Jetzt esse ich so wenig, ich kann nicht mehr richtig essen, bin sofort satt. Stell dir vor, ich habe in den letzten Wochen 6 kilo abgenommen!


Oder es passiert, dass ich ma Abend bis Mitternacht vor dem Fernseher sitze und dabei eine Menge Bonbons, Pralinen und andre Subigkeiten esse.


Petra, was ist eigentlich mit mir los? Kannst du mir bitte helfen?


Deine Claudia


2012. dec. 18. 15:24
 1/4 A kérdező kommentje:

Und mit meinen Freund Andreas verstehe ich mich auch nicht mehr so gut. Nach Feierabend treffe ich mich selten mit ihm. Ich gehe auch nicht mehr so regelmabig ins Fitnessstudio, ich habe einfach keine Lust...

Főleg ezt a bekezdést nem értem. A többi nagyjából megvan.

2012. dec. 18. 15:39
 2/4 anonim ***** válasza:
És a barátommal, Andreassal sem értjük már meg egymást olyan jól. /nem jövünk ki egymással olyan jól. A munka után ritkán találkozok vele. És már nem járok rendszeresen a fitnesz-stúdióba, egyszerűen nincsen kedvem...
2012. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Petra,


egy ideje érzem magam túlságosan jól. Nem tudom pontosan, hogy miért/mi van. Olyan ideges vagyok, keveset/alig alszok éjjel, reggel, ha felkelek, pedig már fáradt vagyok. Mindent sötéten látok. A munka nem szerez többé örömet számomra.


A stressz-helyzet következménye, hogy elkezdtem dohányozni, egy dobozt naponta! Az irodában egyáltalán nem tudok koncentrálni, olyan szétszórt vagyok...


.....(lásd fenntebb)


Ehelyett a kocsmába járok, egész nap ott ülök egyedül, iszok 3-4 sört, és eltöprengek az élet értelméről.


Mindeközben az étvágyam is elment. Te s tudod, hogy kifinomult ízlésem van, szeretek enni (néha egy kicsit sokat...)


Most olyan keveset eszek, már nem tudok helyesen étkezni, azonnal teli vagyok. Képzeld el, 6 kilót adtam le az utóbbi hetekben!


Az is előfordul, hogy néha estétől* éjfélig ((nem a legjobb fordítás)) az ablak előtt ülök, és egy rakás bonbont, pralinét, és más édességet eszek/nassolok.


Petra, mi van velem tulajdonképpen? Tudsz nekem segíteni?


A te Klaudiád....

2012. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
...egy ideje NEM érzem magam túlságosan ...
2012. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!