Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék végre eljutni...

Hogyan tudnék végre eljutni angolból a középfokú nyelvvizsga szintjére?

Figyelt kérdés
Leírni is borzalmas hány éve tanulom az angolt: általános iskolában 5 év, középiskolában 4 év, egyetemen 5 éven át. Ezen felül további 4 évet tanultam magántanárnál, jártam 5 évet angolok közé hetente 3 alkalommal. Mindig követem az oktatói utasításokat, de valahogy nem tudok eljutni addig, hogy sikerüljön a középfokú nyelvvizsga. Mit csinálok rosszul? Mit kellene tennem?
2012. dec. 20. 05:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ezt mondom, de akkor nincs nyelvérzéked. Elsőre úgy tettem le a közepet, hogy 4 évig tanultam általánosban, 3 évig meg gimiben, mind2 suliban szigorú, de nagyon jó tanárokkal és odamentem, röhögve leraktam... Ráadásul origo-ra mentem anno, ami azért rámegy a nyelvtanra, amit gyűlölök. Szóval... Ha neked azon után se megy, amit leírtál, felejtsd el.
2012. dec. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
OK, felejtsem el, mert nincs nyelvérzékem, de ezt nem mondhatom a volt egyetememnek, amelyik a nyelvvizsga miatt nem adja ki a diplomám :)
2012. dec. 21. 02:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Most erre mit mondjak? Hogy ennyi idő alatt már felsőfokon illene lenni?

Semmit nem írsz arról miért nem megy, mi nem megy. Valami oka csak van. Miért nem a magántanárodat kérdezed? Egy idő után neki tudnia kéne, mi és miért okoz ekkora nehézséget.

2012. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt, hogy ennyi idő után felsőfokon "illene" lenni, azzal tisztában vagyok, de nem magamat érzem hibásnak. Szívesen érezném magam annak, mert akkor tudnám mi a baj...

Ahogy írtam, az utasításokat maradéktalanul követem, ha feladatokat kapok, akkor időre megcsinálom, igyekszem minimum háromszorosan túlteljesíteni.


A nyelviskolák és tanárok mindig elmondják az elején, hogy eddig rosszul csináltam, máshogy kell. Ezt mindig elfogadom, gondolva azt, hogy ők értenek hozzá, nekem mindegy, csak legyen már meg az a nyomorult vizsga. Aztán folyamatosan mindig az történik, hogy nem jutok át a vizsgán.


Ennek egyik eredménye, hogy a mostani kudarcom óta már kezdek kételkedni az általam megismert nyelvtanárok szakmai véleményében. Ugyanis lehet, hogy az eddigi összes(?) képzésem elhibázott volt, de az ő módszereikkel sem jutottam tovább.

Mivel nem nyelvtanár vagyok, nem tudom eldönteni mi nem megy. Véleményem és megérzésem van, csak nem tudom úgy leírni, ahogyan az megfelelő lenne és nem akartam befolyásolni semmilyen véleményalkotót. Gondoltam csak beír valaki olyasmit, hogy "X esetben láttam ilyet és az a baj, hogy..."


Amit én látok:

1. szinte minden tanár (nyelviskolát is ide sorolom) azzal indít, hogy eddig mindent rosszul csináltam. Ha követem az utasításokat, elvégzem a feladatokat, akkor nem lesz gond.

Olyan nyelviskola is volt, amelyik garanciát vállalt a sikeres vizsgáért. Ez abban állt, hogy sikertelen vizsga esetén újra járhatom a képzésüket. Ezt megadták, de az ismétlés után sem sikerült. Olyan iskola is volt, ami felajánlotta a képzésre befizetett összegek 90 százalékának visszafizetését a sikertelen vizsga után. Megtörtént, de nem jelent semmit.

2. A másik amit észlelek, hogy nagyon-nagyon sok embernek sikerül a vizsga, nálam jóval kevesebb szorgalommal és valamiféle tudással rendelkezőknek is. Különösen az 5 éves középiskolásoknak, legalábbis az összes ilyen gyerek az ismerőseim és családtagjaim között mind leteszi a nyelvvizsgát. Ezzel párhuzamosan létezik sajnos az is, hogy korombeliek sorozatosan kudarcot vallanak.

3. A saját nyelvtudásomban azt érzem (és ez lehet téves is! - nem akarok én a mindent tudó tanárok dolgába beledisznólkodni), hogy van egy aránylag bő szókincsem. Vannak szituációk, amelyek minimális problémát sem okoznak.

Amivel gondjaim vannak:

- az egyik amikor kevert szavakból kell összeállítani a helyes sorrendet vagy pótolni kell a hiányzó szavakat (ez utóbbi általában sikerül)

- beszélt szöveget időnként nehezen értek meg

- az általam összerakott mondatokban szoktak lenni hibák, például egyszerű múlt a folyamatos helyett

Ezt a három dolgot nem egyedül én fedeztem fel, foglalkoztunk is vele célirányosan. Nem állítottam azt, hogy ezeket mindig elrontom vagy általában elrontom, de az tény, hogy a nyelvvizsgán ebből eredtek a kudarcot okozó helyzetek.


Ennyit látok, valahogy tovább kellene lépnem, de nincs ötletem és nem tudom kinek kell hinnem.

Ettől az oldaltól most azt várom, hogy valami jobb tanulási/képzési módszert ajánl valaki vagy személyes tapasztalatát leírja (ami segít).


Az, hogy hol "illene" tartanom egy dolog. Ezt nem mondhatom a vizsgán. A tanároknak, nyelviskoláknak mondhatom, max. jót szórakoznak a hátam mögött. Szememre viszont nem hányhatja senki (ill. ha így jobb neki, tegye), hiszen nem arról van szó, hogy lusta disznó vagyok, aki nem akar vagy nem lenne rá ideje, energiája, stb.

2012. dec. 22. 08:02
 5/5 anonim válasza:
írj nekem pár mondatot magadról angolul
2012. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!