Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német nyelvet is olyan...

A német nyelvet is olyan nehéz megérteni, mint az angolt? Tudom, hogy a nyelvtana sokkal nehezebb, mint az angolnak, de az angolban köztudott, hogy nagyon hadarnak. Ebben is?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az tévedés, hogy az angolok hadarnak - éppen hogy normalis tempóban beszélnek, csak aki nem tudja a nyelvet, annak tünik gyorsnak.

De ez minden idegen nyelvvel igy van, ha nem tudod, akkor hadarásnak érzed, ha meg már megtanultad, akkor fel sem tünik, hogy gyors.

A legtöbb külföldinek a magyarok is hadarnak.


Aki nemcsak olvassa, hanem hallgatja is a nyelvet, annak sem az angol, sem a német nem hadar és nem nehéz.

2012. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagy tévedésbe vagy, Hevesi Mihály, aki 5 nyelven beszél plusz jó néhány nyelvből még elboldogul őt idéztem.

De itt megtalálható a videó is, hogy lásd nem hazudok.

http://www.youtube.com/watch?v=55PhDWvlp5w

tehát az angol kiemelte, és bocs,de adok a szavára.

2012. dec. 20. 23:23
 3/11 A kérdező kommentje:
Plusz, még ami fontos, németül sose tanultam, és egy német filmben jobban kivehetők a szavak, mint az angolban. Úgy, hogy napi szinten nézek legalább 2 filmet angolul, és nyelvtanba szókincsbe középfokon állok. Pl. teljesen értem a kanadai Road to Avonlea-t, mint a Desperate Housewives-ot, mert az amerikaiak nagyon hadarnak.
2012. dec. 20. 23:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki hadar vagy nem, nem elsősorban a nyelv jellegzetessége. Az pedig, hogy beszél 5 nyelven még nem feltétlenül jelenti azt, hogy hozzáértő személy (és most ezzel megcáfolni akarom, csak azt akarom mondani, hogy ez magában semmit nem bizonyít). Én ismerek nem egy-két olyan magyart, akire nagyon kell figyelnem, hogy megértsem mit mond (illetve sokszor én is ilyen vagyok...). Japánról is "köztudott", hogy hadarnak, pedig nem - csak beszélni kell hozzá a nyelvet.


Előszőr is sokkal egyáltalán nem nehezebb. A főnevek nyelvtani nemét meg kell tanulni, ez persze nehézség, meg a ragozás bonyolultabb (melléknév, főnév ragozás, több kivétel), de azért nem sokkal bonyolultabb.


Másodszor, megint csak beszélője válogatja. Hallottam olyan német felvételt, amit alig lehetett érteni (de azért az is érthető volt csak figyelni kellett), de amikor Németországban voltam, akkor többnyire érthetően beszéltek. Én személyszerint a németet sokkal jobban megértem, de ennek valószínűleg az az oka, hogy német TV-n nőttem föl. De amúgy szerintem különben is egyszerűbb.

2012. dec. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem megcáfolni*
2012. dec. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem is lehet! :-) Mármint megcáfolni. Akkor elkezdem tanulni, igazából azért tettem fel a kérdést, mert angolból nagyon sokat szenvedtem. Így nem nagy bátorságom volt a németet elkezdeni, de a nyelvtantól teljesen elijesztettek, plusz ugye az angol megértéssel voltak(talán most is) problémáim, így innen a bátortalanság.
2012. dec. 21. 01:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Deeee,:-) azt is hozzá kell tennem, hogy a film megértése nehezebb, ha a suliba valaki beszél angolul, akkor azt értem.
2012. dec. 21. 01:34
 8/11 anonim ***** válasza:

AZ, hogy az általad belinkelt valaki saját bevallása szerint 5 nyelvet beszél, még nem bizonyiték arra, hogy igaza is van.


Ezen kivül mivel külföldön élek, tudom, hogy ELEINTE szerintem is hadartak az idevalósiak, idöközben megtanultam ezt a nyelvet is, és egyáltalán nemérzem hadarásnak.


Az angolt is rendszeresen használom, és egyáltalán nem hadarás, csak annak, aki az iskolai módszerek alapján SZAVAKAT akar hallani, márpedig egyetlen nyelvben sem szavakat, hanem MONDATOKAT mondanak egy lélegzetre, és ez az, ami azoknak, akik nem tudják a nyelvet, túl gyors.


Mellékesen a magyar sokkal gyorsabb nyelv, mint az angol.

2012. dec. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A videoban azért emliti az angolt, mert erröl a nyelvröl van szó a riportban.


Amit mond, abban sok igazság van, de arról szó sincs, hogy bármelyik nyelvben hadarnának...

2012. dec. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"azt írja, hogy egy artikulálatlan szöveghalmaznak halljuk a szöveget, az angol esetében talán hatványozottabban".

Az utolsó előttitől, meg akkor az a kérdésem, hogy lehet az, hogy egy Kanadai sorozatban, értem a 90%-t, az amerikainak meg a 40 %-t. Sorozatról beszélek, nem egy-egy részes filmekről. Sokkal gyorsabban beszélnek a született feleségekbe(mindenki),mint a Váratlan utazásba, ott olyan szépen lehet mindent érteni. Attól függetlenül, hogy bármilyen szinten is állok. Mert ha az a magyarázat,hogy nem tudom a nyelvet, akkor egyiket sem kellene értenem?

Na, mindegy nem akarok vitatkozni, Hevesi válaszolt kérdésemre.

2012. dec. 22. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!