Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit elehet tenni, ha úgy...

Mit elehet tenni, ha úgy érzem, képtelen vagyok egy nyelvet teljesen megtanulni. Hogyan javítsak ezen?

Figyelt kérdés
Angolról van szó, az angol szövegeket nagyon jól megértem, mondatokat is tudok összerakosgatni, de sajnos hibásan, élő beszéd nulla, a beszédet is alig értem. Hogyan lehetne ezeken változtatni?
2012. dec. 30. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanultál egyáltalán beszélni, halgattál angol szöveeket, néztél angolul filmeket?
2012. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ha rákényszerülnél pl most kidobnának valahol külföldön,ahol nem beszél senki magyarul,kénytelen lennél megszólalni :PP

szóval..a környezet segíthet ezen,akár csak egy külföldi kirándulás.

én is féltem megszólalni egészen addig,amíg egyedül utaztam külföldre.teljesen egyedül.és minden rendben ment,annyira koncentráltam,és azóta már magabiztosan használom

2012. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
practising, practising
2012. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A többi mellett néhány teszt könyvet kell végigrágni, aztán könyveket kell olvasni, mert ott ismétlődnek a dolgok.
2012. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, az biztos, ha külföldön kéne boldogulnom menne, de így itthon... Beszélni meg nincs kivel, nincs aki kijavítsa, ha rosszat mondok, így ennek is lőttek. Angolul milyen filmet érdemes nézni, arról meg fogalmam sincs.
2012. dec. 30. 22:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

azt nézd, ami érdekel --- én Buffy összes szériát néztem először eleinte angol felirattal, olvass sokat olvasáshoz nem rossz a hangoskönyv sem ;)


a titok meg ott van, hogy nem összerakni kell angol /idegen nyelvű mondatokat, hanem az adott nyelven kell gondolkodni, ha azt beszéled ;)

2012. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Beszélni meg nincs kivel, nincs aki kijavítsa, ha rosszat mondok, így ennek is lőttek. Angolul milyen filmet érdemes nézni, arról meg fogalmam sincs."


- Basszus, így még jó, hogy nem tanultál meg. Én se tudnék úszni, ha nem lettem volna még vízben.

2012. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Mindenféle filmet, sorozatot nézz angolul, felirat nélkül! (Én anno a Supernaturallal kezdtem, ami külön nehéz, mivel a főszereplők texasiak, szóval jó gyakorlás volt :))


Olvass könyveket. Mármint regényeket, nem tankönyvet. Fogd mondjuk a Harry Pottert (csak mondtam valamit) és olvass. A netről gyakorlatilag bármi letöltheti, de innen: bookdepository.co.uk szállítási költség nélkül rendelhetsz könyveket.


Menj fel a livemocha.com oldalra, chatelj, csináld a feladatokat, írj szövegeket, mondj fel (ha van mikrofonod) pár mondatot, és majd kijavítják neked.


Skype-olj külföldiekkel, a nyelv gyakorlása mellett barátok szerzésére is nagyon jó dolog ez.

2012. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy nézz angol filmeket, sorozatokat angol felirattal. Így ismeretlen szónál látod hogyan kell írni és hallod hogyan kell kiejteni, könnyebben utánanézel.
2012. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi biztató válaszokat.
2012. dec. 30. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!