Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy felsőfokú angollal egy...

Egy felsőfokú angollal egy középfokú olasszal és egy középfokú franciával van lehetőségem arra, hogy külföldön állást találjak?

Figyelt kérdés
felsőfokú,angol,olasz,francia,külföldi munka

2013. jan. 2. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkakörre gondoltál? Milyen végzettséggel?
2013. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ezek egyikére sincs szükségük. Képessítés nélküli munkahelyre azonban minden bizonnyal felvennének.
2013. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Persze hogy van rá lehetőséged, ha a nyelveket tényleg beszéled! A munka típusa csak a végzettségedtől és az eddigi tapasztalataidtól függ.


A nyelvvizsga itthon szükséges, külföldön már a beszélt nyelv szintje a lényeges.


Gondolom van szakmai végzettséged ennyi nyelv mellett.

2013. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
gyógyszerészetet hallgatok,elfelejtettem odaírni :)
2013. jan. 2. 17:26
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Igen!


1. A nyelveket a sikeres nyelvvvizsgát követően is szinten kell tartanod.


2. Már a végzésed előtt fel kell térképezned, hogy melyek azok a külföldi székhelyű cégek, akik számodra célpontok lehetnek.


3. Rendszeresen figyelni a kiválasztott cégek "carrier" vagy "HR" részét az internetes elérhetőségükön és pályázni, ha van gyakorlati helyük megnyitva: Ha a pályázatod alapján szimpantikus vagy, akkor mail-en vagy telefonon kapcsolatba lépnek veled. Ha ezen a ponton "csak" a nyelvvizsgád van tárgyalóképes nyelvtudás nélkül, akkor nem fog menni.


4. Ilyen módszerrel lehet kint munkát találni, főleg, ha az angolod a legerősebb. (Én Olaszországba tudtam így kimenni agrár végzettséggel.)


5. Mivel ütőképes a végzettséged és van 3 nyelv mellette, érdmes elgondolkodni, hogy ki akarsz-e menni: Itthon is vannak jól fizetett állások ha a szellemi háttered megvan és máshol sincs kolbászból a kerítés! :)

2013. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
hagyjuk már ezt a máshol sincs kolbászból a kerítés dumát.. mert marhaság.. a legtöbb magyar ezt szajkózza, miközben egy közeli barátomnak(tehát nem egy távoli ismerős meséi alapján osztom az észt) kb kétszer annyiba kerül a megélhetés Ausztriában, mint itthon, csak épp a fizetése több mint 5szöröse az én itthoni fizetésemnek.. mindketten minimálbért keresünk.. a kinti árakat, h alig drágább mint itthon pedig a saját szememmel is láttam, a minimálbért meg bárki megnézheti a neten.. szval egyes országokban igenis kolbászból van a kerítés Magyarországhoz képest, ha a tényeket nézzük és az egyértelmű számokat. Az más kérdés, hogy az ember talál-e munkát v sem, és h milyet talál, meg hol, de akinek van munkája külföldön(nyilván itt Nyugat-Európára gondolok) az megél belőle tisztességesen, még ha minimálbért is keres, itthon viszont abból nem jutsz egyről a kettőre még ha spórolósan élsz akkor sem.. máról holnapra lehet csak élni annyi pénzből, tapasztaltam..
2013. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pincér, recepciós
2013. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!