Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egy középfokú angol...

Milyen egy középfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Érettségin annak idején sajnos nem vettem ezt komolyan, de most már égető a szüksége. Úgy terveztem el, hogy nyáron 2 hónap alatt tanulok rá és le is teszem, lehetséges ez? Illetve, hogy és hol zajlik egy ilyen vizsga és utána a felsőfokú? Ezenkívül úgy tudom itt is van szakirány szerinti vizsga, ez hogy történik?

2013. jan. 3. 20:36
 1/3 fréziaésorgona ***** válasza:

Az alábbi honlapon megtalálod az összes Magyarországon akkreditált (=elfogadott) nyelvvizsgát. Vizsgaközpontonként vannak felsorolva, mindenhol ott van, hogy milyen nyelvekből milyen vizsgát tehetsz, illetve mindegyiknek ott a link a saját honlapjára, ahol még többet megtudhatsz az egyes vizsgarendszerekről.


[link]


Mint látod, nagyon sokféle vizsga van, vannak közös követelmények, de mindegyik egy kicsit más. Azt is láthatod, hogy hol milyen szakmai nyelvvizsgák vannak.


Az pedig, hogy két hónap alatt fel tudsz-e rá készülni: erre nehéz vaktában válaszolni-hol tartasz? Mennyit tudsz már? Mennyi időt/nap tudsz rászánni nyáron? Azt fontos tudnod, hogy a nyelv is egy készség, amit nem lehet pár óra alatt kifejleszteni, kell hozzá a rendszeres gyakorlás.

2013. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elvileg 5 évig tanultam, de ennek csak lexikális része maradt. Értem ez úgy, hogy a szavakból nem állok olyan borzasztóan. Őszintén én ezt úgy képzeltem, hogy a nyelvtant megtanulom 2-3 hét alatt és utána csak a szavat kell. Nyáron munka mellet ami van időm mind erre fektetném. Talán olyan napi 4-5 óra átlagosan.
2013. jan. 4. 07:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért a két-három hét elég kevés a nyelvtanra szerintem. Mármint meg lehet tanulni, persze, de használni nem fogod tudni rögtön. Úgy értem, hogy mondjuk az írásbelire fel lehet így készülni, de a szóbelire nem, hiszen oda rutin kell. Nem beszélve a szövegértésről. (Szóbeli beszéd értéséről.)
2013. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!