Annonimus kérdése:

Német vagy spanyol?

Figyelt kérdés

Melyiket érdemesebb tanulni?

Melyik egyszerübb?

A válaszokat előre is köszi



2013. jan. 3. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A spanyol jóval egyszerűbb nyelv, hamarabb megtanulható.
2013. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják a német nehéz, de én nem tartom annak. Bár lehet, hogy csak azért, mert szeretem is, így szívesen tanulom. A spanyolnak viszont szerintem szép a hangzása. Az, hogy melyiket érdemesebb tanulni, attól függ mi a célod vele. Például ha később Spanyolországban vagy mondjuk Amerikában szeretnél élni, illetve ha spanyol területen akarsz valamit csinálni, vagy egyszerűen csak jobban tetszik, akkor nyilván azt érdemes. Ha ezek valamelyike épp a németre igaz, akkor azt érdemes tanulnod. Ha nincs ilyen terved, akkor viszont a németet javasolnám. Németország, Ausztria, Svájc, Luxemburg, Lichtenstein mind német nyelvű ország, és egyébként is sok más helyen beszélnek még németül.
2013. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A némettel többre mész.

Azt mondják, a spanyol könnyű, de egyáltalán nem, szóval ne ez legyen a szempont.

2013. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Német. Főleg ha úgy nézzük, hogy körülöttünk levő országokban sok helyen beszélik a nyelvet, ezáltal akár külföldön is könnyen el tudsz majd helyezkedni.
2013. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Attól függ, hogy akarsz dolgozni.

Ausztriában, Németben vagy Svájcban?

Vagy Mexikóban, Dél-Amerikában vagy Spanyolban?

2013. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A válaszom nyilván szubjektív, de:


Németet érdemesebb tanulni, mert ithhon és Európában keresettebb nyelv és egy Német-Angol párosítás jó kombináció lehet a jövőre nézve.


NINCS könnyű nyelv. Mindegyiknek megvan a nehézsége, így a spanyolnak is. Ráadásul a motivációdtól függ az elsajátítás tempója.


Én az ANGOL után NÉMETET tanultam, utána SPANYOLT. A nyelv nem nyerte meg a tetszésemet, így átpártoltam az OALSZRA. A spanyolhoz mérten az OLASZ gyorsabban ment, de talán azért, mert napi szinten használni tudtam.

2013. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Angela...Angiie válasza:
én mindkettőt tanulom. németet suliban, spanyolt interneten. azt kell mondjam hiába tanulom a németet tanárral, krva nehéz :/ egy csomó dolgot nem értek, a spanyol viszont könnyebben megy. (de attól függ h melyikre lesz szükséged). meg pl lehet h nekem a spanyol megy könnyebben, de neked a német menne. mindenesetre én a spanyolt ajánlom :) ha akarod tudok segíteni, főleg németben, a spanyolt mégcsak nemrég kezdtem :))
2013. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A spanyol szebb nyelv, elvezetesebb tanulni...viszont Europaban talan a nemetek tudjak a legjobb felteteleket nyujtani pl munkavallalas szempontjabol...az elet sem dragabb ott, sot az elelmiszerekbol meg olcsobban kijossz ha peldaul a Lidlben vagy az Aldiban vasarolsz :)
2013. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!