Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akinek angol felsőfokú nyelvvi...

Akinek angol felsőfokú nyelvvizsgája van az mindent megért, ha pl. olvas egy angol cikket, vagy angol szöveget hallgat, interjút stb?

Figyelt kérdés

Felsőfok után van valami?


Vagy van valakinek felsőfokúja van az el van könyvelve úgy, hogy tud angolul?


Felsőfokúval tényleg mindent ért az ember angolul?


2013. jan. 9. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Férjemnek van felsőfokúja, de azért nem ért meg mindent, illetve amit nem ért meg, azt körülírják és elmagyarázzák neki. Főleg a szlengek amiket nehéz megérteni. Szerintem felsőfok után (felett) az anyanyelvi szint van. Ahhoz kint kéne élnünk még egy-két évet szerintem :)
2013. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen a felsőfokú 1-3 szintel még mindig alacsonyabb a mindennél.

Hasonlítsuk össze a paszív szókincset:


középfok: 8-10 ezer

felső: 10-15 ezer

angoltanár, fordító: 15-30 ezer

anyanyelvű: 35-50 ezer (diplomás)

2013. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Angoltanár esetében (3-5 éves tanulmány) már az első vizsga, un. alapvizsga után jár a felsőfokú.
2013. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Jobban utána néztem a diplomas anyanyevűnek.

45-60 ezer

2013. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Magyarul sem értesz meg mindent. Szerintem amúgy a Kónya-Országh nyelvtan egy csomó árnyalatot elmagyaráz, szemben a KLM-mel.
2013. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem csak hogy felsőfokkal (C1-es szint) nem értenek meg mindent, hanem az anyanyelvi (C2-es) szinttel sem. Bizony anyanyelvi beszélőnek is fel kell csapnia az értelmezőszótárat, idegen szavak szótárát, utána kell néznie a neten. Vonatkozik ez olvasásra és élőbeszéd hallgatására is. Utóbbinál az anyanyelviek is hallanak félre ismert szavakat is, főleg, ha a beszélő durvább tájszólással, vagy egyébként igénytelenül beszél, esetleg beszédhibás, hadar, stb..
2013. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz túl sok idioma van úgy az angol, mint az amerikai angolban.
2013. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

"hanem az anyanyelvi (C2-es) szinttel sem"

A C2-es szint az felsőfokú és nem anyanyelvű. Létezik anyanyelvű vizsga is, amit D-nek hívnak. De még ennek a színvonalasa éri el egy tényleg művelt anyanyelvű színvonalát. (Az D2 lenne, persze olyan meg nincs.)


Valószínűleg a FELSŐ szó a megtévesztő, mivel hogy ezután lenne a FELSŐ FÖLÖTTI és a FELSŐ FÖLÖTTI FÖLÖTTI.


Nagyon sok embernek van felsője Mo-on. Gondolj bele. Valaki felsőre készít fel embereket.Az ő tudása kb. duplája a felsőfokúnak. ÉS még ő se tökéletes.

2013. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-od válaszoló vagyok, és az előző válaszolának írom:

Valamit benéztél. A C1 a felsőfok a Közös Európai Referenciakeretben. Bár a C2 sem teljesen anyanyelvi, de több, mint felsőfok:

[link]

2013. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Többnyire körülírja az ember, ha valamit nem tud. Középfokon is így csináltam, volt amikor magoltam a szavakat, de hosszú távon nekem nem vált be. Filmekkel meg más interaktív anyaggal jobban rögzül.

Szövegértés annyira nem szokott nehéz lenni. Félév gyakorlás elég rá. Az írás és szóbeli részek tudnak elég húzósak lenni.

Kérdésre válaszolva, szerintem ha valaki külföldön (Usa, Anglia) él az évek folyamán nagyon komoly szintet lehet elérni. Itthon szerintem gátat szab maga az akcentus és szövegkörnyezet.

2015. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!