Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év Erasmus külföldön elég...

Fél év Erasmus külföldön elég a felsőfokú nyelvvizsga megszerzéséhez?

Figyelt kérdés
Most középfokú vizsgám van, a diplomámhoz azonban felsőfokú kell majd. Fél év intenzív élet külföldön mennyit dobhat rajta?
2013. jan. 9. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
fel ev intenziv elet semmit nem dob rajta. Fel ev intenziv nyelvhasznalat viszont eleg sokat.
2013. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
természetesen az élet alatt a nyelvhasználatot is értettem :D
2013. jan. 10. 00:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Magában nem.
2013. jan. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kint voltam Párizsban Erasmussal fél évet, és a francia tudásom 0-t fejlődött, mivel mindenki angolul beszélt az Erasmusosok között, és angolul is tanultunk (abból meg felsőfokúval mentem ki).

Egyik barátom Stockholmban volt, középfokú tudással, de nem ért el felsőfokig pedig rengeteget ismerkedett és a suliban is angolul tanult.

Szerintem nem jellemző, hogy fél év alatt felugrana magától felsőfokúra a nyelvtudásod, kivéve ha kint is veszek nyelvi órákat, teljesen kizárod a magyar nyelvű dolgokat, és olyan emberekkel beszélgetsz napi több órát, akiknek ténylegesen anyanyelvi tudásuk van. Lásd pl nekem is van felsőfokúm, de ha velem beszélgetnél nehezebben érnél el felsőfokra, mint ha egy amerikai, brit vagy dél-akfrikaival. Ez az angolra vonatkozott persze.

2013. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!