Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ECL vagy a TELC nyelvvizsgá...

Az ECL vagy a TELC nyelvvizsgát ajánljátok jobban?

Figyelt kérdés
angolból

2013. jan. 10. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
ELC
2013. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a TELC-re szavazok, mert igaz, hogy abban több feladat van, mint az ECL-ben, de épp ezért nem fenyeget az a veszély, hogy ha egyik feladat nem megy, akkor amiatt csomó pontot veszítesz, jobban eloszlik a pontozás.

Mindkét nyelvvizsgában elég durva szövegek vannak, de talán az ECL még nehezebb.

Egyébként érdemes elolvasni ezt a linket, részletesebben jellemzik az összes vizsgát:

[link]

2013. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Izlések és pofonok. Ugyan, nekem szeméyles tapasztalatom nincs a TELC-el kapcsolatban, de elég sok mende monda kering körülötte amika pontozás korrektségét feszegetik, amitől számomra egyáltalán nem vált szimpatikussá, pl kapásból baromi ellenszenves dolog számomra az is, hogy ceruzával kell írni... Ráadásul én ezeket a totál feleslges és gyakorlatiatlan nyelvtani feladatokat is rühellem, amik véleményem szerint egyáltalán nem a valós , használható nyelvtudást mérik...


Ezzel szemben az ECL teljesen korrekt volt közvetlen jószándékú vizsgáztatókkal, és véleményem szerint ez a tipusú nyelvvizsga a legéletszerűbb, nincs tele egy rakás totál életszerűtlen feladattal, hanem világos és egyszerű módon felméri, hogy képes vagy e szóban és írásban az adott szinten kommunikálni, nem azt mondom, hogy ez totál szimulálja valós életet, de szerintem mindenképpen ezáll hozzá legközelebb a nyelvvizsgák közül.


Egyébként pedig, aki tényleg tud angolul, az átmegy bármelyiken, mert nehézségi szint az megközelítőleg megegyezik összeségében mindegyik nylevvizsgán. Annyi hogyha az ECL mellett döntesz, akkor javaslom hogy a hallott szöveg értésre és az olvasott (újságcikknehézségű) szövegek értelmezésére feküdj rá nagyon, a többi nem vészes.

2013. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 amarill ***** válasza:
Az ECL-t
2013. febr. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Angolból a Telc
2013. ápr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Melyikre jelentkeztél végül?
2013. ápr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
TELC-re megyek májusban :)
2013. ápr. 6. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!