Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valamilyen speciális...

Van valamilyen speciális módszeretek, hogyan lehet könnyen elsajátítani egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Persze a külföldi nyelvi környezet a legjobb. Nem erre lennék kíváncsi. Inkább, hogy milyen módszer vált be nálatok,amivel könnyebben beszéltétek a nyelveket?

2013. jan. 15. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a gyerekeknél van hogy rájuk ragad. Különben ez a legjobb módszer: учиться учиться учиться
2013. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bumbi02 ***** válasza:

Használni kell a nyelvet. Például mikor készülődtem ide ki Ausztriába, hetekig németül néztem filmeket. Kezdetben olyanokat, amiket már láttam, és tudtam hogy miről is kell szólni nagyjából. Később új filmeket is. Beszédértésben sokat segít. Szókincset is fejleszt, illetve kiejtésen is sokat segít.


Másrészt pedig beszélni kell, szöveget kell alkotni az adott nyelven.

2013. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a filmnézés nálam is bejön, a nyelv megértésénél mindenképpen használt, valahogy olyan lehet ez, mint amikor a gyerek hallja a szüleit először, azután kezdi utánozni.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. jan. 17. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!