Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fel lehet idézni egy nyelvet,...

Fel lehet idézni egy nyelvet, amit elfelejtettem?

Figyelt kérdés
Kiskoromban Finnországban éltem, beszéltem is a nyelvet, de amint hazajöttünk (15 éve már), egy hónap alatt el is felejtettem az egészet pár szó kivételével. Ha elkezdeném tanulni, könnyebben menne? Vagy ez személyfüggő? Csak azért nem vesződnék vele, csak ha tudnám, hogy könnyen előjönnek az emlékek.

2013. jan. 15. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Most komolyan nem értem. Ilyenről írsz ki kérdést ahelyett, hogy fognád magad és leülnél ismételni vagy vennél pár magánórát, amiből minden kiderülne... Ennyire életképtelen ma már a világ??
2013. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Komolyan nem érted? Megírni ezt a kérdést 1 perc volt, beszerezni finn oktatóanyagokat vagy utánajárni jóval több lenne.

Bár nem kötöttem ki, de nyilván olyanok válaszát várnám, akinek van tapasztalata, vagy hasonló cipőben jár.

Elkezdtem youtube-on nézni magam is finn nyelvű videókat, de egy szót se értettem, deja vum pedig pláne nem volt.

2013. jan. 15. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor hagyjad. Full más az, hogy 15 éve kisgyerekként beszélted meg hogy abból mi maradt meg. Ha semmi nem jön elő (próbálj amúgy mesét nézni inkább, sokkal egyszerűbb a nyelvezete), akkor nagy eséllyel nem is hozza vissza semmi. Más az, hogy 5-6-7-8 évesen gyerek szinten beszélsz egy nyelvet vagy hogy felnőtt fejjel mit tudsz...
2013. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minä vaan puhun vähän suomea, mutta jos ymmärrät näitä lauseita, kyllä sinun kielitaito voi tulla takaisin. ;)
2013. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sajnos negatív :)
2013. jan. 21. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!