Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan különböztessem meg a...

Hogyan különböztessem meg a Past Simple-t és a Past Continuous-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok, angolból holnap után írunk témazárót, és nem értem, hogy hogy kéne megkülönböztetnem a past simple-t és a past continuous-t.. Adja van egy szöveg, hiányos szavakkal(és utána zárójelbe a szavak, hogy mivel kell kiegészíteni) PL.: 'One day we _____ (climb) a mountain.' said Mark, 'when a rock ______ (fall) on my father's leg.' Mark _____ (not have) a mobile phone, so he ______ (run) fivi miles to get help.


Valaki jó lenne ha leírná. Előre is köszi:)



2013. jan. 16. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A past simple a sima múlt, a past continous a folyamatos múlt.

'One day we _____ (climb) a mountain.' said Mark, 'when a rock ______ (fall) on my father's leg.'

A mondat egy folyamatot fejez ki (hegymászás), és egy a folyamat idején történt eseményt (a kő ráesik a lábára).

A hegymászás lesz a past continous, az esés a simple.

"Mark _____ (not have) a mobile phone, so he ______ (run) five miles to get help."

Ebben a mondatban egyik ige sem folyamatos szerintem.

Helyesen:

'One day we were climbing a mountain.' said Mark, 'when a rock fell on my father's leg.' Mark didn't have a mobile phone, so he ran five miles to get help.

2013. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is ebből a könyvből tanulunk :) Utálom.:c Project 3, ugye?xD
2013. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Simple past> V3

Past Cont> was/were V+ing

2013. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
'One day we will climb a mountain,' said Mark when a rock fell on my father's leg. He didn't have a mobile phone, so that he had to run five miles to get help.
2013. jan. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Van egy jó trükk rá, ami nem nehéz, csak hosszú leírni. És mivel a blogomban már leírtam, inkább belinkelem.

Én így tanítom a tanítványaimnak, és eddig mindenki tök jól megértette belőle :) A bejegyzés végén feladat is van megoldással, ott gyakorolhatod!

[link]

2013. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bár üzenném, hogy azt értem, hogy... a p.c. az was/were - V+ing..meg stb. csak a szöveget sokszor nem tudom kiegészíteni jól. Igen project3 :)) Amúgy a szöveg már meg volt oldva, az angol tanár segített(persze ő angol.. és nem tud magyarul tehát elmagyarázni se tudja) csak példát írtam, de azért köszi hogy leírtátok :)
2013. jan. 17. 17:58
 7/7 A kérdező kommentje:
jah és, utolsó válaszoló, nagyon szépen köszönöm! mostmár értem:)))
2013. jan. 17. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!