Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban az "a/an" használata...

Angolban az "a/an" használata melléknév+főnév előtt?

Figyelt kérdés

an interesting desk

a interesting desk


Melyik a helyes?


2013. jan. 17. 02:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen értelemben?
2013. jan. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Öcsi. Ha tudsz magyarul, nem fog gondot okozni. Ugyanaz, mint a magyarban az a/az. Magánhangzóval (a, e, i...) kezdődő előtt an, mássalhangzóval (t, c, v...) kezdődő előtt a. Remélem, érthető.
2013. jan. 17. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy milyen értelemben, magánhangzó előtt csak an állhat (és itt a kiejtés számít, tehát "a uniform" és "an FBI agent").
2013. jan. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
de szerintem logikus is meg lehet érezni, hogy az a interesting desk nehézkesebb
2013. jan. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: "an" a magánhangzó előtt, és "a" a mássalhangzó előtt. Pont, mint a magyarban az "a" és az "az" esetében.

Egyfajta "kivétel" van, ami csak látszólag az amúgy, pl: "an honest" (de mivel itt nem ejtjük a h-t, ezért csak írásban tűnik furának.)

2013. jan. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, persze elfelejtettem, de előttem már írták, hogy ez a "látszólagos" kivétel többféle is lehet, pl. mint a uniform, de a lényeg: mindig a KIEJTÉSHEZ kapcsolódik.
2013. jan. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy az "a interesting desk" esetében a desk-hez kapcsolódik az "a", mivel ott az a tárgy, az a fontos, hogy mi az, és a jelző csak másodlagos.


Olvastam több helyen ilyesmit(magán szövegekben). Hogy az a/an úgymond átugorja a kiegészítő részeket és a lényeges szóhoz kapcsolódik...

2013. jan. 17. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:

nem, ilyen nincs. félreolvastál.

esetleg idézz, kiderítjük :)

2013. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az átugrás nem az a an esetében van hanem a többesszámnál.


Pl

passers-by


PS: Különben nagyon érdekes ez a téma.

2013. jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem, ez a német logika lenne. Nyugi, kezdőként én is feltettem ezt a kérdést, mert németet tanultam először, és ott a névelő mindig "ragad" a szóhoz, mindegy, mi ékelődik közé.

De itt nem, ez úgy működik, mint a magyar a-az.

2013. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!