Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvel...

Szerintetek melyik nyelvel lenne könnyebb dolga?

Figyelt kérdés

A fiam két tannyelvű gimiben szeretne tovább tanulni.

Nagy dilemmánk,hogy angol vagy németes osztályban,mert ugye 10.-től a célnyelven tanulják a tantárgyakat illetve a célnyelven kell érettségizniük is.

/Az iskola azt ígéri az érettségivel felsőfokú nyelvvizsgát kapnak/

Szerintetek melyik nyelvel lenne könnyebb dolga?



2013. jan. 18. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nyelvvel, nem nyelvel, ha már nyelvtanulásról beszélünk!
2013. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azt mondják, az angol könnyebb.
2013. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Valóban az angollal többre menne, mert azt több helyen is beszélik és több helyre kérik. Viszont a németet sem árt tanulni és legalább egy középfokút letenni majd vele, ha arra a szintre jut.
2013. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Angollal egyértelműen könnyebb dolga lenne. És több helyen is tudná hasznosítani mint a németet.
2013. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is az angol nyelvre szavazok. Mégis világnyelv.
2013. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az angol az mindenképpen kell. ÉS nagyobb öröm tanulni.
2013. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!

/Az 1.válaszolónak is köszi az észrevételt!Valóban 1 v lemaradt../ :)

2013. jan. 19. 05:33
 8/15 anonim ***** válasza:
Az angol megkerülhetetlen. Muszáj tudni. Az összes további nyelv tudása előnyös, de nem az angol nélkül!
2013. jan. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem azt tanulja, amelyik nyelv jobban tetszik neki. Én például egyszerűen ki nem állhatom az angolt, a németet viszont imádom, ezért azt sokkal könnyebben tanulom. Pedig az angol tényleg jóval könnyebb, ráadásul világnyelv, és abban igaza van mindenkinek, hogy szinte mindenhol beszélik és fontos tudni angolul. Azt viszont nem mondanám, hogy többre megy vele, mint a némettel. Európában, Magyarországon a német nyelv is igen fontos, majdnem annyira mint az angol. Németország, Ausztria, Svájc, Luxemburg, Lichtenstein mind német nyelvű ország, és a környező országokban is sokan beszélik. Sokra viheti a némettel is. Mindkét nyelvet érdemes tudni, mindkét nyelvet tanulja. Egyébként ha németül tud, németül tanul többet, arra rá sokkal könnyebb az angolt tanulni, mint fordítva. Van már valami célja, mi szeretne lenni?
2013. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Szempontok:

1.1 Azt tanulja, amelyik rokonszenvesebb neki (ti. a motiváció végett), de

1.2 minimum Angol komplex B2-t csináljon a suli végére, mert:

1.2.1 Én német emelt óraszámú osztályba jártam, és sajnos az egyetem felsőbb éveire sem kapartam össze kellően jó angolt a cikkek jó színvonalú olvasásához (vért izzadtam velük).

1.2.2 Hacsak nem D-A-Ch-ba megy, az Erasmus-nál kell az angol (már csak a kinti haverok miatt is).

3. A lingua franca ma az angol.

4. A német/fr./olasz/spanyol előny, de angol mindig kell. még akkor is, ha németül jobban kell tudni.

5. Némettanáromnak mondták németek: "Ma már nincs német (ti. deutsche Sprache"), csak Denglish. XD A németben teljesen bevett a "Job" (állás, munka) szó.

2013. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!