Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv könnyebb: a...

Melyik nyelv könnyebb: a francia, latin vagy a német?

Figyelt kérdés

Hamarosan felvételizek és már ideje eldöntenem, hogy milyen nyelvet is szeretnék majd tanulni az elkövetkezendő 4 évben.

Három nyelv jött szóba: a francia, latin és a német. Mivel én sok mindent nem tudok ezekről a nyelvekről, ezért a ti tanácsotokat kérném, hogy melyiket könnyebb megtanulni és elsajátítani. A válaszokat előre is köszönöm :)


(Ja....és nagyon érdekel az orvosi pálya, ezért gondoltam a latinra...és külföldön szeretnék majd élni.)



2012. dec. 29. 14:42
 1/7 webnyelv ***** válasza:
100%
Szerintem a francia a legkönnyebb ezek közül, a latin a legnehezebb. Lehetne részletezni, hogy melyik miért nehéz vagy könnyű, de talán nem fontos most ebbe belemenni. :D
2012. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A franciát nagyon tudom ajánlani, remek nyelv, csak hát megvan a maga nehézsége, rá kell jönni a logikára. Magyarországon azért nehéz, mert az érettségiket is úgy csinálják meg, hogy minden évben egyre nehezebb. Pl. az emelt érettségi már lassan felsőfokú nyelvvizsga szintjén van. Azonban sok helyen alkalmazható, külföldön is hasznos nyelv.

Ha orvosira mennél, ott majd tanulsz elég latint, szóval lehet jó lenne előtte megismerni egy új-latin nyelvet és akkor talán könnyebb lenne.

A németet egyre többen beszélik, megvan a maga haszna, de külföldön inkább a francia és angol.

2012. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 rostas martin válasza:
64%
francia
2012. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javaslatokat! Akkor a franciát fogom választani, tényleg elbűvölő egy nyelv :)
2013. jan. 1. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én a németet választanám.
2013. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A latin engem is érdekelt

Ha nem is annyira könnyű, nagyon sokmindenre

megtanít

2013. febr. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A spanyol is jó
2013. febr. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!