Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtanulhatok egyedül japánul?

Megtanulhatok egyedül japánul?

Figyelt kérdés

15/L

Szeretnék japánul tanulni a német után. Mennyire nehéz?

Egyedül menne? Milyen könyvet vegyek ami még segít is.

1 év alatt sikerülne középfokig eljutnom?


2013. jan. 19. 14:53
 1/7 anonim válasza:

Én most kínaiul tanulok kicsit hasonló a japánhoz.nagyon nehéz az írás a kiejtés is.Rajtad függ hogy napi 6 órát ha tanulsz meg lesz.


Jah és egyedül nem fog menni vagy ahng kazetta vagy valami kell .


:)

2013. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is tanultam japánt, és tanítom is, és sokakat ismerek, akik szintén tanultak.

Egyetlen olyan emberről tudok ismeretségi körömből, aki magától tanult meg fél év alatt, középfokra eljutva, de ő saját bevallása szerint az alatt a fél év alatt semmi mást nem csinált, az igazi szakját is hanyagolta.

Sokat tanult mangákból, aminek az eredménye az lett, hogy a japán cserediákok mind azt mondták, hogy nagyon tiszteletlenül, bunkón beszél, mert a mainstream (shounen) mangák sokkal közvetlenebb nyelvet használnak, mint amit nyelvtanfolyamon tanítanak.

Azért a nyelvvizsgája meglett... :)

2013. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

AZ előttem íróra ne hallgass, teljesen idióta.(már bocsi)

Engem nehezen lehet felhúzni, de pont megfogtad a gyenge pontomat ;)Attól hogy nem latin betűket használnak, attól még nem lesz hasonló a nyelv, vagy akár ugyanolyan.Oké lehet benne némi hasonlóság, de maximum annyi mind angolban és magyarban...gondolok az átvett szavakra stb...

A kínai igen, abban igazat adok hogy nehéz és a japán sem kutya.

~Kínai~

Nehéz kiejtés,még nehezebb írás,ellenben igen egyszerű nyelvtan.Ugye ragozás nincsen nagyon. Egy mondat annyi kb,hogy :\\Te elmenni bolt\\.(ezért is van a sok paródia...)Egy jel lehet akár 20+ vonalból álló is, és az sem mindegy hogy milyen sorrendben,ill milyen irányból húzod őket,bár ezt nem olyan nehéz megszokni.Nekem személy szerint a kínai egy dolog miatt nem tetszik.Mégpedig a nyelvjárás miatt,bár ebbe most nem mennék bele.

~Japán~:

Könnyű kiejtés,főleg hogy magyar vagy(gondolom),könnyebb írás mint a kínaiban,bár ez sem oly egyszerű.A nyelvtan viszont elég kapós.


Személy szerint Japános vagyok,igaz mindkét nyelvet tanultam/tanulom, de a kettő együtt nem megy,és hagytam a kínait.Japán számomra sokkal megnyerőbb,igaz a kínaival manapság többre mész(alkudni a kínai piacon:PP na jó csak viccelek).Bocsi hogy egy kicsit eltértem a témától és egy regényt írtam, de hát ez van.Sok sikert,és kitartás a nyelv tanulásában.Ja és még annyi hogy simán meglehet egyedül tanulni :)) Főleg a japánt.A kínait már kevésbé.

2013. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi nem az előttem íróra.Az elsőre gondoltam :)
2013. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

UI: És személy szerint ezeket a könyveket ajánlanám:

-Dekiru - Japán nyelvkönyv kezdőknek(asszem kétkötetes,CD melléklettel)

-Kiss Sándorné Székely Ilona: Japán nyelvtani összefoglaló(erről nemtudok sokat,csak belenéztem, és egyik ismerősöm használja, azt mondja jó)

2013. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. jan. 22. 18:22
 7/7 anonim ***** válasza:

én teljesen egyedül tanultam meg, senki semmit nem mondott el, mindent elolvastam/meghallgattam a neten, meg vettem egy 1000 kanji könyvet és megvan az N2 vizsgám, magyarul felsőfok. nekem fél évbe tellt hozzá írni megtanulni, ez nyilván attól függ ki mennyi időt áldoz rá.

magát a nyelvet talán több, 2-3 év volt nekem. azért mondom a saját tapasztalataim, mert azt nem tudhatom neked mennyire van érzéked hozzá illetve mennyi időt tudsz rá fordítani, de ha napi 4-5 órát legalább akkor nem lehetetlen.

2013. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!