Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy olasz nyelv a...

Spanyol vagy olasz nyelv a legkönnyebben elsajátítható (tovább lent)?

Figyelt kérdés
10.es vagyok egy gimnáziumban németet és angolt tanulok a németet nagyon utálom ,már sokkal régebb óta tanulom mint az angolt és mégis magasabb szinten vagyok angolból.Jövőre fel lehet venni harmadik nyelvet aki akarja..nem vagyok még benne biztos de gondoltam jó lenne végre valami szép nyelvet megtanulni ami könnyű(kb olyan könnyű mint az angol) Mert két év alatt csodát nem tudok csinálni és gondolom max két óra lesz belőle egy héten de szeretném a lehető legtöbbet megtanulni a választottból ezért érdekelne hogy melyik a legegyszerűbb?

2013. jan. 19. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Ha rám hallgatsz, akkor semmiképpen se abból indulj ki, hogy melyik nyelv milyen könnyű, mert ennek semmi értelme nincs, ha így gondolkodsz, nem fogsz jutni sehova. Néhány szempont:


1. Hosszú távon minden nyelv ugyanannyira nehéz egy magyar anyanyelvűnek, nincs olyan, hogy könnyű nyelv. (Valamelyiknek a kiejtése könnyű, de nyelvtana nehéz, valamelyiknek a nyelvtana könnyű, de a kiejtése/írása nehéz, valamelyiknél mindkettő nehéz, ha el akarsz jutni egy bizonyos szintre, ugyanolyan nehéz mindegyik.)


2. Az olasz és a spanyol közel azonos nehézségűek. A kiejtésük és a helyesírásuk viszonylag könnyű, de nyelvtanilag (alaktanilag) sokkal bonyolultabbak az angolnál (tehát ne számíts arra, hogy ugyanolyan könnyű bármelyik is, mint az angol, mert az angolnál szinte minden nyelv nehezebb).


3. Az olaszban és a spanyolban vannak nyelvtani nemek (a főnevek hímneműek és nőneműek lehetnek, a spanyolban a névmásoknak és a névelőnek van semlegesneme is), az igéket pedig szám és személy szerint ragozzák minden igeidőben, ahogy a magyarban. A személyes névmásoknak van 4 esetük, az igével való használatuk szintén nem olyan egyszerű.


4. Az, hogy neked mi mennyire nehéz, szubjektív és csak a nyelvérzékedtől függ. Ha a német nehezen megy, akkor szerintem a spanyol vagy az olasz sem fog menni túl könnyen.


S még mielőtt bárki is lehurrogna, nem most kezdtem el tanulni az angolt és a spanyolt, hanem több mint 20 éve, mindkettőt a nulláról (mindkettőből középfokúm van), előtte pedig oroszt tanultam: a spanyol kb. annyira nehéz, mint orosz.

2013. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az olasz könnyebb, mert jobban hasonlít a magyarra.
2013. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az olasz
2013. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 webnyelv ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, de azt pontosítanám, hogy ha a német nehezen megy, akkor nem biztos, hogy a ragozás miatt megy nehezen, így nem biztos, hogy az olasz, spanyol is nehezen menne. A németben a szavak neme és a többes száma is nagyobb nehézséget okoz, mint az olaszban, spanyolban.


Szubjektív szerény kis véleményem, hogy a spanyol valamivel könnyebb az olasznál. Mindig tervben van, hogy ezt jó bőven leírjam, hogy miért, de még nem jutottam hozzá.

De az olasz hasznosabb, mint a spanyol, hacsak nem akarsz Spanyolországba vagy Amerikába menni.

2013. jan. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mikor fejezitek már be ezt a baromságot, hogy az angol könnyű nyelv?

igen, a te szinteden könnyű, de a te szinteden a kínai is könnyű lenne

mind az olasz, mind a spanyol könnyebb az angolnál

amelyik tetszik - a szókincs nagyon hasonló, és a nyelvtan is

az olasz kiejtés pattogósabb, keményebb, férfiasabb, a spanyol inkább sziszegős

2013. jan. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves "cheeky_bugger", rohadt könnyű a levegőbe megállapításokat tenni, hogy ez a nyelv vagy az a nyelv könnyebb, ha nem sorakoztatsz fel mögé tényeket, érveket.


MINDENKINEK azt ajánlom, hogy mielőtt bármilyen baromságot és mellébeszélést elhinne, OLVASSA EL, AMIT LEÍRTAM AZ ELSŐ VÁLASZBAN, mert azok TÉNYEK. Majd ez után döntse el MINDENKI SAJÁT MAGA, hogy szerinte melyik nyelv a könnyű.


Qrvára elegem van abból, hogy mindenki dobálózik a levegőbe lógó kijelentésekkel, ez a könnyű, meg az a könnyű, de rajtam és "Webnyelv"-en kívül eddig senki nem tudott SEMMILYEN ÉRVET a kijelentése mögé állítani.

2013. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy attól is függ mire használja az ember. Pl. (számomra) a francia filmek egy rész közel érthetetlen, míg olvasni lazán tudok.
2013. jan. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
SPANYOL!!!! :)
2013. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!