Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kreatív kezdő német és olasz...

Ódry85 kérdése:

Kreatív kezdő német és olasz tananyagot keresek? Milyen a tapasztalat róla? Érdekelne kinek van ebből nyelv vizsgája és milyen fokú?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 09:56
 1/2 Effiee válasza:

Hát én a Progetto italiano-ból tanulok. :) Ez egy teljesen kezdő (1a) könyv, ami képekkel segíti a tanulást. A könyvben még az is jó, hogy az eleje a tankönyv, a közepe a munkafüzet és a vége a magyar-olasz szószedet.


Hát én 4 hónapja tanulok, mert azt választottam a gimnáziumban második nyelvként. Nem könnyű, de nem is nehéz. Jobb ha előtte angolt és németet IS tanultál, mert sok dologban hasonlít az angolban, de a ragozás és a többi teljesen német. :)


Középfokon szeretném letenni, majd négy év múlva. Megéri megtanulni, mert szép nyelv, és ha nem is tudod mire használni, örülhetsz, hogy beszéled. :)


A németről sajnos nem tudok semmit, de a sulinkban a kezdősök a Direktet használják. :) Az viszont már külön három részes: tankönyv, munkafüzet és szószedet (nem biztos, hogy ez jár a munkafüzethez :/)


Egyébként az olasz nagyon sok szorgalmat igényel, mert a kiejtés és a hangsúlyozás kegyetlenül nehéz. :/ Ha kell, akkor írj egy üzenete itt gyk-en és leírom mit kell még tudni az olaszról. :) Szívesen segítek benne, és májusban már nagyobb tapasztalattal szolgálhatok, mert akkor Rómába utazok egy hétre az olasz csoporttal. :)

2012. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gyovai Renáta Adrien ***** válasza:

Én a kreatív könyveket használom. Jelenleg a franciát. Csak jót tudok mondani róla. Nagyon jól van felépítve és hihetetlen logikus és gyakorlatias. Szeptemberben kezdtem el tanulni, májusban megyek középszinten nyelvvizsgázni. Kitartás kell hozzá és türelem. Jelenleg alapszinten beszélek 4 hónap után. De nem veszem elő mindennap. Szorgalommal tényleg gyorsan lehet vele haladni :)


ncore-on fenn van németből és olaszból is.

2013. jan. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!