Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés
Idén vagyok hetedikes, jövőre felvételi. Egy kéttannyelvű suliba szeretnék menni, és oda kell választani (az angol két tan nyelvű mellé) egy másik nyelvet is. Orosz, spanyol, német és francia közül lehet választani. Az orosz kilőve, szerintem szörnyű nyelv, semmi kedvem megtanulni. A némettel az a baj, hogy nagyon hasonlít az angolhoz. A spanyol, hááát nem is tudom... A francia a kedvenc nyelvem, az olyan szép, de annak a kiejtését állítólag szörnyen nehéz megtanulni, mert annyira magyartalan... Melyiket válasszam?

2013. jan. 22. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj, ha a német hasonlít az angolhoz? Legalább könnyebben sajátítod el a nyelvet.

A franciát pedig nem egy embernek sikerült már megtanulni, szóval ne az riasszon el, hogy nehéz a kiejtést megtanulni...

2013. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a FRANCIÁT választanám a helyedben, már csak a motivációd miatt is: Ami tetszik, azt könnyebben megtanulhatod.


Ha nem lenne köztük olyan nyelv, amivel szemben kétségeid vagy vonzalmaid lennének, akkor a NÉMETET választanám.


Nyilván szubjektív a válaszom, de a FRANCIA vagy a NÉMET közül választanék.

2013. jan. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én spanyolt lőttem ki alapból, német és francia között vacilláltam. Majdnem francia lett, s az utolsó pillanatban döntöttem 9.-es koromban (tavaly) arról, hogy ebben a 4 évben mégis németet szeretnék tanulni. Nekem tetszik a nyelv személy szerint, nem bántam meg a döntést. Főleg, hogy Ausztriában, és a vele szomszédos Németországban is az a hivatalos nyelv. Ha meg úgy gondolom, bármikor lehet időm még a franciát is megtanulni, főleg, hogy anyukám franciatanár, a németet pedig nem beszéli a családban senki. Segítség nélkül is jól boldogulok, a névelőket és pár dolgot be kell magolni, de főleg az angol után, eléggé tiszta a nyelvtana. A főnévi esetek egy fokkal nehezebbek az angolhoz képest, de teljesen emészthető nekem. Jelenleg 5 hónapa tanulom, és nagyon lelkes vagyok, színötös vagyok belőle (még). :)

Röviden: szerintem a németet válaszd. :)

Bizonyíték tavalyról (illetve tavaly előttről): http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2013. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd, amelyik a legszimpatikusabb neked, akkor valószínűleg könnyebben és szívesebben sajátítod el. Ha ez a francia, akkor azt válaszd. Szerintem gyönyörű nyelv. Ennek ellenére az én kedvencem mégis a német, valami érthetetlen oknál fogva, de szeretem. Nem értem, miért baj, ha hasonlít az angolra. Könnyebb lesz megtanulnod, és hasznosabb is. Sok helyen beszélik, fontos nyelv, Európában majdnem olyan fontos, mint az angol. Németország, Ausztria (ami ráadásul szomszédos ország), Svájc, Luxemburg, Lichtenstein mind német nyelvű ország. Szerintem ezzel vinnéd a legtöbbre. Persze ez attól is függ, mi a célod később, mi szeretnél majd lenni, ill. hol szeretnél élni.
2013. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa, mert a francia nem hasonlít az angolhoz? :-O Azt válaszd, amelyik neked tetszik. A franciát is meg lehet tanulni.
2013. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

20:30

Melyik iskolába jársz? Mert amiket írtál, nagyon hasonlít egy iskolához, de pontosan nem tudom, és hát iskola az sok van.

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat, és a linket is :)

Mentek a zöld kezek :D

2013. jan. 23. 15:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocs, nem 20:31, hanem 20:36 :)
2013. jan. 23. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!