Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?...

Melyik nyelvet válasszam? Orosz, francia, portugál.

Figyelt kérdés

Angolból és németből van felsőfokúm, harmadikos gimis vagyok, külkereskedelmire szeretnék menni. Melyiket érdemes választanom?


Előre is köszönöm a válaszokat!

17/F


2011. máj. 8. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe az oroszon és a francián gondolkodnék csak,hiszen a portugál iszonyat nehéz nyelv.Nehezebb mint a francia.A francia azért jó választás lenne mert az diplomata nyelv és jobban ki tudnád használni.Ja a spanyolt is ajánlom figyelmedbe!
2011. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először a franciát, aztán az oroszt, vagy mindkettőt tanulnám egyszerre, ha jó nyelvérzékem van (neked is biztos az van, ha 17 évesen 2 felsőfokúd van már). A portugált meg elkerülném messzire, mert utálom a latin nyelveket. :D (A franciát sem szeretem, de azt muszáj tanulnom.)
2011. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dymo ***** válasza:
szerintem orosszal többet érnél. nyugat európában ezzel a két nyelvvel teljesen megtudod magad értetni már,minek egy harmadik? a keleti,orosz piac meg hatalmas és ha tudod a nyelvet,akkor már nem adnának el a többi szláv államban sem,nagyon hasonlóak
2011. máj. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Orosz!


Kelet egyre nagyobb piacot jelent és Kelet-Európában az orosszal (angol és német nyelv ismeretével) versenyképes leszel!


Nem könnyű, de én is azt választottam harmadik nyelvnek. Ma egy nemzetközi cégnél dolgozom és mind a három nyelvre szükségem is van!

2011. máj. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az orosz és francia kb. egyforma fontos, a portugál kevésbé. Ha külker.-re mész, válaszd az oroszt.
2011. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!