Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc angol középfokú szóbelin...

Telc angol középfokú szóbelin milyen igeidőket kell használni? (Csak a szóbeli érdekel. )

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Amit a szituáció ad.
2013. jan. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyan azokat amiket írásban. Vagyis szinte az összeset kéne tudni. Egyszerű példákat lehetne írni mindegyikre, de azt ehelyütt most mellőzöm.
2013. jan. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én egyszerű és folyamatos jelent,egyszerű múltat használtam. will és to be going to-t ..nem kell megtanulni mind a 12 igeidőt, még az angolok se használják.. csak legyél talpraesett, nem neehéz a telc
2013. jan. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 12-ből 10-et.
2013. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az összeset, azon belül azt, amit a helyzet megkíván. Ennek ellenére a beszélt nyelv és az írott nyelv nem azonos. Ha úgy beszélsz, ahogy írsz, akkor erőltetett és izzadtságszagú lehet a beszéd.


Épp ezért szóban csak egyszerű jelent/múltat, present perfectet, folyamatos jelent/múltat szoktak használni az angol anyanyelviek. Plusz néhány alakilag jövő időt (going to, will), de ezeket nem szokták igeidőként számon tartani. Élő beszédben inkább aktív ragozást használnak, passzívot (szenvedőt) alig.

2013. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerű jelen, múlt és jövő. A többit csak hülyeségből tanítják.
2013. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű múlt, jelen, jövő, folyamatos jelen, múlt, present és past perfect, will és going to. Ennyivel már el lehet lenni, én is körülbelül ennyit tudtam, amikor megcsináltam a nyelvvizsgát.
2013. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!