Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek neki? Nyelvvizsgá...

Hogy kezdjek neki? Nyelvvizsgát akarok tenni.

Figyelt kérdés
Régota tanulok angolt, és minimum egy középfokú vizsgát szeretnék tenni belöle! Hogy kezdjek neki? Tehát ugy értem erre a célra külön iskolák vannak? Mennyit kell kb fizetni? És mennyi idö amig meglesz? Gondolom elöször az alapfokut kell letenni! Akinek van középfokúja leirná hogy is kezdte meg stb stb. köszi..
2009. aug. 31. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell alapfokú vizsga. Egyből csinálhatod a közepet is.

Először is felkészülhetsz egyedül, de tanulhatsz nyelvtanárral is. Ha úgy érzed, hogy megy egyedül, nézd meg, hogy milyen angol nyelvvizsgatípusok vannak (pl. TELC, ECL, Origo, BME, Euro...van még ezerféle). A legtöbbnek interneten is van letölthető vizsgafeladatsora, így láthatod, hogy a különböző helyeken milyen típusfeladatok vannak, ezeket megoldva meglátod, hogy neked melyik "fekszik" jobban. A szóbeli részre pedig van szintén rengeteg fajta könyv, amiben a témaköröket megtalálod. Az egyéni készülés buktatója, hogy nincs, aki javítsa a hibáidat, de ha biztos vagy a tudásodban, akkor nincs gond.

Ha viszont nem egyedül akarsz felkészülni, akkor keress egy nyelviskolát/ magántanárt. Nyelviskoláknak van kifejezetten nyelvvizsgára felkészítő kurzusuk, ahol egy szintfelmérőt követően tudsz részt venni.é Az árakról nem tudok nyilatkozni, mindenhol más, de a kiválasztott iskola honlapján megtalálod.

Járhatsz tanárhoz is, amelynek előnye, hogy csak veled foglalkozik, így koncentráltabb az egész, mint a nyelviskolában, és a te tempódban haladtok, a te igényeidhez, képességeidhez igazodva.

2009. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segitettél :)
2009. szept. 1. 00:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Németről tudok nyilatkozni,felsőfokúm van,dehát a rendszer ugyanaz,mint az angol. Origo-s nyelvvizsgám van középszinten,ami a nyelvtanra épít, Goethe-s,ami a szókincsre. Döntsd el,miből vagy jobb. Hozzáteszem,origo-s nyelvvizsgát nem, goethe-set elfogadják külföldön. Tanultam én általánosban is nyelvet,sok megragadt rám ott,gimiben így nagyon jól elvoltam. Aztán elkezdtem járni tanárhoz. Nagyon jól szervezett rendszer volt, 1 házaspár tartotta,a nő némettanár a nyelvtant,az alapokat átvette mindenkivel,ha ez ment, átkerültél a férjéhez,aki anyanyelvű német volt. Heti 4 órában kellett menni,a 4 óra csak 2200 ft volt, bár többen voltak a teremben,de egyénenként foglalkozott mindenkivel. Elsőre sikerült ott a szóbelim,írásbelim. Cd-ket adtak,hallgatni kellett,megoldani hozzá a feladatokat,meg minden órára sok házi volt,és csak úgy léphettél be órára,ha tudtad a szavakat,amiket kikérdezett a tanár! Aztán egy nyáron úgy gondoltam,kell nekem felsőfokú,beiratkoztam nyelviskolába, nem volt olcsó 100 ezer ffüölött volt mindennel együtt,ott megbuktam egyszer,de másodikra meglett. Ott minden nap tanultam,rengeteget,egész délután házit írtam,reggel meg órára jártam. De megérte! Az alapfokú csak pénzlehúzása,nem ér semmit,se pontot,se elismerést,ne tedd le azt semmiképp!
2009. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!