Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítod nekem ezt a hosszab...

Lefordítod nekem ezt a hosszabb magyar nyelvű szöveget angolra?

Figyelt kérdés

Előre is nagyon szépen köszönöm.



Kanada területe 9.98 millió km2 a második legnagyobb területű ország Oroszország után. Alig 3%-al kisebb, mint egész Európa, és mintegy 107-szer akkora,

mint Magyarország. A 2007-es cenzus egyébként 33.4 millió lakost állapított meg.

A kanadai statisztikai hivatal 2001-es adatai szerint 267.255 helybeli személy vallotta magát részben vagy teljesen magyar származásúnak.

Közülük 91.800 fő kizárólag magyar származásúnak tekinthető.


A kanadai lakosság egytizede, csaknem 3 millió ember ázsiai származású.


A legelterjedtebb vallás az országban a katolikus, amelynek csaknem 14 millió híve van. A katolikusok aránya 45 százalékos,

a protestánsok száma pedig a tízmilliót közelíti Kanadában, ami 36 százaléknak felel meg az össznépességhez képest.

Csaknem hatszázezer iszlám hitű lakosa van az országnak.


Kanadai államfő a brit királynő.


Kanada nemzeti állata a hód. Az erről szóló törvényt 1975. március 24-én szentesítette a királynő.


"Kanada" elnevezés eredetileg falut, települést jelentett.


Kanada hivatalos nemzeti sportjai a főként télen játszható jégkorong és a nyári sportok közé tartozó lacrosse.


Nemzeti mottó:

Latin: „A Mari Usque Ad Mare”

Tengertől tengerig


Ha Kanadában jársz a természet a lényeg. A Föld egyik legtisztább országa és itt található a világ legtöbb nemzeti parkja és természetvédelmi területe.

A városaik modernek.



2013. jan. 25. 18:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!