Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék javítani az...

Hogyan tudnék javítani az angol hallásomon és szókincsemen?

Figyelt kérdés
gondolom úgy kéne hogy sorozatokat nézek angolul de nem tudom mit nézzek, a dr hous-t szeretem meg nagyon érdekel de nem hiszem hogy pont azzal kéne kezdenem :D
2013. jan. 26. 17:40
 1/10 desiree91 ***** válasza:
A kedvenc angol zeneszámaid dalszövegeit olvasgasd, tanuld meg pl. először csak a refrénjeiket, lefordítod őket, vagy megnézed a fordítását...és amikor hallgatod a zenét, akkor a kiejtésre oda tudsz figyelni. Nézz szonkronos helyett feliratos filmeket, úgy is ragad rád valami.
2013. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem olyan nehéz az
2013. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Skins, Misfits!!!!:D ha tini vagy, ezeket garantáltan imádni fogod:DD plusz a Vampire Diaries, meg a Pretty Little Liars
2013. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bármit nézhetsz, csak úgy csináld, hogy angol szöveg mellé angol feliratot társítasz. Így gyorsabban összekapcsolja a hallott és látott szavakat az agyad.

Bár Dr House pl nyilván nehézkesebb a sok orvosi szakkifejezés miatt.

2013. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
így maradt a Ski meg a Misfits, az aránylag egyszerű:D
2013. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
"így maradt a Ski meg a Misfits, az aránylag egyszerű:D"- ezt nem tudom mennyire szántad lenézőnek de köszi nem a nulláról kezdem nem most szeretnék megtanulni angolul csak javítni kéne rajta az érettségiig olyannal ami kicsit izgalmasabb mint egy feladatlap :) am köszi mindenkinek majd megnézem melyik mennyire jön be :DD
2013. jan. 26. 18:52
 7/10 anonim ***** válasza:

dehogy volt lenéző he, én nem nézek le senkit:D

kb középfok szintjén van mindkttő, a TVD meg a PLL már egy picit bonyolultabb nyelvezetileg

2013. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én a jóbarátokat ajánlom, én ezt néztem mikor készültem középfokúra, nagyon jól érthetően beszélnek benne. vagy esetleg még az így jártam anyátokkal, az se nehéz... amúgy az elején minden sorozatot nehéz megérteni de aztán hozzászoksz a beszédhez és már felirat nélkül is menni fog:)
2013. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
How I Met Your Mother(Így jartam anyatokkal) - Egyebkent meg napi 10perc BBC /CNN
2013. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#2

ymcolah

Te vagy a szinkrontolmács, ugye? Még jó, hogy neked nem nehéz! :D


Kérdező!

Nem tudom, hogy hogy állsz a Disney mesékkel, de azokat is megnézheted angolul. Vagy ha esetleg nem csak filmek, meg sorozatok jöhetnek szóba, nézd meg a bbc nyelvtanulós honlapját : [link]

2013. jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!