Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol utan milyen nyelven...

Angol utan milyen nyelven tanuljak, ha orvos szeretnek lenni?

Figyelt kérdés
Osszel gimibe megyek es valasztanom kell masodik nyelvet: nemet francia vagy orosz. Az oroszt kizarnam, mert utalom az oroszokat, viszont a ne,et es a franci kozott nem tudok donteni. Szerintetek melyiket valasszam?
2013. jan. 26. 13:48
 1/6 anonim válasza:
simán német... többen beszélik, Németországban és Ausztriában is hasznát veszed, részben hasonlít az angolhoz, egyszerű a kiejtése
2013. jan. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az angolt kellene szakmai felsőig feltúrbózni, ezt számon is fogják majd kérni.


Mellette meg azt, amelyik tetszik, vagy amelyik a karriered szempontjából előnyösebb. Az is igaz, hogy ezt meg nem nagyon lehet előre tudni.

2013. jan. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a gimiben oroszul tanultam, pedig bőven a rendszerváltás után történt, 21 éves vagyok. Az oroszokért én sem rajongok, a nyelv viszont kezd visszajönni és hasznos lehet a későbbiekben, ráadásul ha a z ember átrágja magát a cirill betűkön, nem is olyan nehéz.


Egyébként ízlés dolga, mert mindhárom nyelv hasznos. Én a franciát zárnám ki, mert nekem nem tetszik. A német világnyelv.


Az orvosi neked még eléggé messze van, erre kár alapozni, de ha mégis odakerülnél, teljesen mindegy,hogy melyik nyelvet tanulod a három közül, mindegyik hasznodra válik.

2013. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, a cirill betűk a legegyszerűbbek az oroszban, a többi részét viszont megutáltuk. De biztos a rendszerben volt a hiba, mert mi tökéletesek voltunk mind :P
2013. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én franciául tanulnék, de csak mert jobban tetszik mint a német, amúgy nem tudnék dönteti. Viszont ami fontos lehet igaz hogy holtnyelv előny ha például önszorgalomból elkezded valamikor a latint is. Műv.töri órákhoz is kell meg hát egy orvosnak kell tanulni azt is..:D
2013. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem németet fogok választani másodiknak, mivel apa áprilistól ott fog dolgozni, és nem kizárt, hogy a végén mi is odaköltözünk. Latint egyetemen is fogok tanulni. Ezenkívül majd lehet elkezdem a franciát is, mert Amerikában szeretnék dolgozni.
2013. márc. 3. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!